Bardzo ważne w walce z dopalaczami jest poradnictwo oraz profilaktyka uzależnień. Młodzież musi wiedzieć, jakie zagrożenia one niosą i lepiej, jeśli czerpią wiedzę od rodziców, nauczycieli oraz pedagogów niż od kolegów czy z sieci.
Spotkanie na temat dopalaczy odbyło się 27 września w Miejskim Centrum Kultury. Jego hasłem przewodnim było "Młodzież i substancje psychoaktywne - diagnoza, profilaktyka i interwencja". Szkolenie poprowadził Jakub Rychter, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, zajmujący się m.in. uzależnieniami chemicznymi, takimi jak właśnie od dopalaczy, nikotyny czy alkoholu. Można się było dowiedzieć m.in, że
w województwie łódzkim w 2018 r. odnotowano 1094 podejrzenia zatruć dopalaczami, co w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców wyniosło 44,28 podejrzeń zatruć - w porównaniu z innymi województwami jest to najwięcej odnotowanych przypadków w Polsce.
Uczestnikom spotkania przedstawione zostały ogólne informacje dotyczące dopalaczy, pod jakimi postaciami i nazwami występują, w jaki sposób uzależniają oraz na jakie zachowania dziecka należy zwracać szczególną uwagę.
Czytała(e)ś wstęp naszego artykułu ? Spodobał Ci się ?
Kliknij aby wykupić Pełny dostęp już od 2,50 zł
Komentarze