tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

  Smakołykami w głód

 


Piąty rok Polski Czerwony Krzyż prowadzi w związku ze Światowym Dniem Żywienia i Walki z Głodem (16.10.) ogólnopolską kampanię na rzecz walki z niedożywieniem. Jej celem jest pozyskanie środków na dożywianie najbiedniejszych, ze szczególnym uwzględnieniem regionów dotkniętych bezrobociem oraz uświadomienie krajanom, że głód to zjawisko występujące nie tylko w państwach trzeciego świata czy terenach objętych konfliktami zbrojnymi, ale również w polskich domach. W ramach kampanii wolontariusze i pracownicy PCK prowadzą kwesty i zbiórki darów rzeczowych przeznaczonych na ten cel.
Ciekawy pomysł na kampanię zainicjował w rejonie tomaszowskim Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. Skupiona wokół tamtejszego koła PCK młodzież postanowiła zbierać fundusze na dożywianie... karmiąc innych uczniów i nauczycieli. Za niewielkie kwoty sprzedawano im na specjalnie zorganizowanym stoisku przygotowane samodzielnie kanapki, tosty, gofry czy ciasta. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczano na wykupienie w szkolnym sklepiku drugiego śniadania dla potrzebujących takiego wsparcia osób.
Pomysł podchwyciły i z powodzeniem realizują także inne szkoły. W tym roku w Kampanię PCK Walki z Głodem włączyli się m.in. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego oraz zespołów szkół ponadgimnazjalnych nr 1 i 2. Dochód ze sprzedaży przygotowanych samodzielnie smakołyków młodzież przekazała do PCK. I LO wpłaciło na konto zbiórki 460 zł, ZSP nr 1 - 139,52 zł, ZSP nr 2 - 218,234 zł. Zebrane środki - w sumie 817,75 zł - trafią do puli organizowanej rok rocznie ?Czerwonokrzyskiej gwiazdki? z przeznaczeniem na zakup żywności do świątecznych paczek.
?Gwiazdka? to przede wszystkim zbiórka artykułów spożywczych w największych tomaszowskich sklepach, prowadzona przez Grupę SIM PCK z pomocą wolontariuszy ze szkół. W tym roku zaplanowana jest na 26 listopada i 10 grudnia.


wk   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (1112) z dnia 11 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator