tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »

Zatrudnię kierownik robót instalacyjnych HVAC
czytaj dalej »
 
Kultura

  Debiut książkowy Tomka Bąka

 Okładka tomiku wierszy napisanych przez Tomka Bąka.Tomek Bąk, absolwent tomaszowskiego I Liceum Ogólnokształcącego, a obecnie student II roku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu to jednocześnie młody, ale bardzo dobrze zapowiadający się poeta, laureat znanych ogólnopolskich konkursów poetyckich (m.in. zdobywca pierwszej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim ?O liść konwalii? im. Zbigniewa Herberta w Toruniu i drugiej w ?Połowach poetyckich? w Gdyni). O jego sukcesach pisaliśmy na bieżąco na łamach TIT.
Niedawno, bo w połowie października, Tomek doczekał się publikacji swojego pierwszego tomiku wierszy, którego wydanie było nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w Konkursie Poetyckim im. Klemensa Janickiego w Poznaniu, organizowanym przez Centrum Kultury Zamek. ?Kanada? (taki tytuł nosi tomik) zawiera 29 tekstów napisanych przez tomaszowianina w okresie od 2009 roku mniej więcej do połowy lipca tego roku. Zapytany, o czym są jego wiersze, Tomek Bąk odpowiada ze śmiechem: - Ktoś kiedyś powiedział, że podobno wszystkie wiersze na świecie są albo o miłości, albo o śmierci, tak też jest i w moim przypadku. Wszystkie moje teksty dotykają ludzkiej egzystencji, ale założeniem było nie pisanie ich ?do wewnątrz?, ale wyjście w stronę świata.
Pierwsze spotkanie z czytelnikami promujące książkę tomaszowianina odbyło się 18 października w Poznaniu w ramach cyklu pod nazwą ?Seryjni poeci?. Gratulujemy.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (1112) z dnia 11 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator