tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Żywy i czerwony

 
385 osób ułożyło z siebie 9 maja żywy czerwony krzyż - symbol organizacji, która dzień wcześniej obchodziła swoje święto na całym świecie. Happening odbył się po raz dziewiąty.

8 maja to dzień urodzin twórcy Czerwonego Krzyża i jednego z dwóch pierwszych laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, Szwajcara Henriego Dunanta. W 1948 r. ustanowiono go świętem wszystkich stowarzyszeń CK. Od 1984 r. obchodzony jest jako Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Od dziewięciu lat Zarząd Rejonowy PCK i Grupa SIM PCK zapraszają do wspólnego obchodzenia tego święta dzieci, młodzież i nauczycieli z lokalnych przedszkoli i szkół. W tym roku świętowano jednocześnie 90-lecie ruchu młodzieżowego PCK.
Spotkanie odbyło się ponownie na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Największa, 73-osobowa delegacja, przybyła z Przedszkola nr 14. Licznie reprezentowane były przedszkola nr 17 - 60 osób i nr 2 - 56 osób. Byli też podopieczni z Przedszkola nr 12 oraz uczniowie szkół podstawowych nr 10 i 12, Gimnazjum nr 3, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Dołączyli przedstawiciele Łódzkiego Zarządu Okręgowego PCK.
Uczestnikom tradycyjnie wykonano pamiątkowe zdjęcia. W programie przewidziano również pokaz pierwszej pomocy, zabawy dla najmłodszych, a później oglądanie najnowszego sprzętu straży i zwiedzanie jej siedziby. Na wszystkich gości czekały drobne upominki - chipsy przekazane na ten cel przez firmę FritoLay i lizaki.
***
Tego samego dnia przy siedzibie organizacji obok dębów 90-lecia PCK pojawiło się drzewko dedykowane młodzieży stowarzyszenia. Z okazji jej wspomnianego jubileuszu, posadzili je wspólnie członkowie Grupy SIM PCK wraz z pracownikami biura ZR PCK.


wk   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1086) z dnia 12 Maja 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator