tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
SPECJALISTA NEUROLOG MARIA PIASTA, ul. Rolna ...
czytaj dalej »

SPRZEDAM mieszkanie 74 mkw., Spała, budynek ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »
 
Różności

 Media ze sztuką i pomysłem

 

W małym Darłówku przez ostatnie dni ubiegłego tygodnia można było czuć się jak w centrum Warszawy. Spacerując główną uliczką, można było spotkać osoby znane z telewizji i radia, kina i teatru, sportowych boisk. A wszystko za sprawą trzeciej edycji imprezy, która nosiła nazwę Bałtyk Festiwal Sztuka i Media i odbywała się od 11 do 14 lipca.
Przyjechały niezwykłe osoby. Aktorzy: Anna Seniuk, Wojciech Pszoniak, Krzysztof Kowalewski. Reżyser Jerzy Gruza, sportowcy - Włodzimierz Lubański i Władysław Kozakiewicz. Dziennikarze radiowi i telewizyjni, a wśród nich Magdalena Jethon, Marek Niedźwiecki, Piotr Baron i Piotr Metz z Trzeciego Programu PR. Grzegorz Miecugow, Tomasz Sianecki, Marek Domagalik - znani ze Szkła Kontaktowego nadawanego przez TVN 24. A byli również Maria Czubaszek, Henryk Sawka, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Szewach Weiss, Daniel Passent, Michał Ogórek, Jacek Żakowski, ks. Kazimierz Sowa, Krystyna Czubówna, Jarosław Gugała i Filip Łobodziński, którzy wystąpili również na scenie jako członkowie Zespołu Reprezentacyjnego, Alicja Resich-Modlińska i wielu innych.
Cztery dni festiwalowych spotkań i koncertów, trwających od rana do wieczora. Mówiono o sprawach poważnych i lekkich. Ale zawsze dowcipnie, na luzie i co najważniejsze zrozumiale. W piątek Marek Niedźwiecki poprowadził na żywo Listę Przebojów Programu Trzeciego, a w sobotę nadano Szkło Kontaktowe TVN 24. Wojciech Pszoniak czytał Gombrowicza, a Krystyna Czubówna i Anna Seniuk książki dla dzieci. Do czynnego uprawiania sportu zachęcał Władysław Kozakiewicz. Nie sposób wymienić wszystkich punktów programu. Oprócz planowanych przedsięwzięć nie mniej ważne były bezpośrednie kontakty, jakie z festiwalowymi gośćmi można było nawiązać na ulicy czy darłowskim nabrzeżu. Życzliwe, otwarte rozmowy, wspólne zdjęcia, autografy. I tylko pozazdrościć, że w Darłowie, i żałować, że tak daleko. Łowcy autografów mieli swoje pięć minut i bogate żniwa, ale i chętni do krótszych lub dłuższych indywidualnych rozmów nie mogli narzekać. Większość z gości to ludzi niezwykle życzliwi, cierpliwi i otwarci. Była okazja do wymiany poglądów i zwykłych pogaduszek. A wszystko w nadmorskiej atmosferze i przy sprzyjającej pogodzie.
Aż się nie chce wierzyć, że niewielkie, choć z pewnością magiczne Darłowo jest w stanie zorganizować i przeprowadzić podobną imprezę. Oczywiście trudno założyć, że czyni to siłami pracowników urzędu gminy. Wbrew pozorom lista sponsorów nie była zbyt długa, a imprezy odbywały się w tzw. terminalu sztuki przy nabrzeżu, czyli praktycznie w specjalnych namiocie. Czyli można, jeśli się ma pomysł, determinację i motywację.
red.
Był czas na spokojne wypalenie papierosa.
Maria Czubaszek przyznaje,
że jest namiętną palaczką.W Darłówku można było spotkać
wielu niezwykłych ludzi,
np. Władysława Kozakiewicza.Profesor Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek
rozmawiali nie tylko o swojej książce "Kiełbasa i sznurek".Wojciech Pszoniak w czasie festiwalu
dwukrotnie czytał utwory Gombrowicza.Marek Niedźwiecki na żywo poprowadził
swoją kultową Listę Przbojów.Daniel Passent opowiadał
m.in. o swojej karierze dziennikarskiej.


red.   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (1200) z dnia 19 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator