tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

JAN MINCER - specjalista ginekolog, położnik, ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Różności

 Pachnące pociągi

 

Prawie 40 tysięcy kostek mydła, ponad 700 litrów płynu do dezynfekcji WC i blisko 1000 opakowań płynu do mycia szyb - Łódzki Zakład Przewozów Regionalnych przeznaczył 85 tysięcy złotych na środki czystości i chemię gospodarczą. W wakacje pociągi tego przewoźnika mają lśnić czystością i pachnieć.
Pociągi pod względem czystości pozostawiają wiele do życzenia. Po kilkugodzinnej podróży niezbędny jest solidny prysznic i zmiana odzieży. Brudne siedzenia i okna, nieprzyjemny zapach w przedziałach, obskurne toalety. To często spotykane obrazki w polskich pociągach.
PR w Łodzi postanowiły to zmienić. W maju przewoźnik ogłosił przetarg na dostarczenie środków czystości. Firma, która go wygrała, w ciągu kilku najbliższych tygodni wyposaży pociągi w pachnące akcesoria, które mają wystarczyć na najbliższy rok.
Na liście jest aż 31 środków czystości i higieny. Najwięcej jest mydeł w kostce, których ma być dokładnie 39.540 sztuk.
W specyfikacji warunków zamówienia przewoźnik dokładnie określił, jakie mydło ma trafić do jego pociągów - z systemem nawilżająco-pielęgnującym o delikatnej nucie zapachowej i pH skóry 5,5 (typu "Luksja"). Po takim mydełku pasażer będzie nie tylko pachniał, ale miał również gładką skórę.
Do wyboru ma być również mydło w płynie (14 pięciolitrowych opakowań tego specyfiku.) - nawilżające o działaniu antybakteryjnym, zachowujące równowagę pH skóry rąk, odświeżające, o delikatnym kwiatowym zapachu. Gęstość mydła nie może być mniejsza niż 1,3 g/m3.
Tak więc warto będzie przejechać się pociągiem, choćby po to, żeby się umyć.
PR w Łodzi zamówiły zaskakująco małą ilość (w stosunku do mydła) papieru toaletowego. Tylko 3,5 tys. rolek - dwuwarstwowego, białego papieru na rolce typu jumbo.
Taka ilość może nie wystarczyć na cały rok. Zważywszy na to, że korzystanie z toalety podczas jazdy pociągu (w czasie postojów jest zabronione) jest utrudnione. Buja na wszystkie strony.
Czystość toalet mają zapewnić 733 litry pachnącego płynu do dezynfekcji - o zapachu kwiatowym, morskim lub leśnym. Oprócz tego w pociągach PR znajdzie się 830 kostek zapachowych do WC i 356 opakowań (po 550 ml) mleczka do czyszczenia i polerowania sanitariatów. Błyszczeć mają również szyby w przedziałach za sprawą 928 butelek (po 500 ml) płynu z rozpylaczem do ich czyszczenia.
Ponad tysiąc litrów płynu zostnie przeznaczonych na mycie podłóg - nabłyszczający, antystatyczny, usuwający brud oraz tłuszcz, nadający połysk oraz pozostawiający cienką warstwę ochronną na mytych powierzchniach.
Czyste i pachnące mają być również siedzenia. Przewoźnik zamówił 89 opakowań (po 300 ml) preparatu do ich czyszczenia i konserwacji.
Łódzcy kolejarze będą mieli też do dyspozycji 838 opakowań proszku do prania, 103 litry wybielacza do tkanin, 72 nowe szczotki klozetowe, ponad 500 litrów płynu do mycia naczyń - zagęszczony, musi skutecznie usuwać tłuszcz i inne zabrudzenia, pozostawiając lśniąco czyste naczynia, nie tworząc na nich smug i zacieków, musi posiadać odczyn pH zbliżony do skóry rąk, tj. 5,5. Do tego ponad 5 tys. opakowań pasty BHP i 124 wiadra z mopem.
Czy te zakupy rzeczywiście poprawią czystość w pociągach? Pasażerowie przekonają się o tym już niebawem. PR w Łodzi obsługują m.in. połączenia z Tomaszowa do Koluszek, Łodzi, Drzewicy i Radomia.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (1200) z dnia 19 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator