tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
docieplenia tel. ...
czytaj dalej »

Kupię zboża oraz łubin, groch ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »
 
Różności

 Uniejów atrakcyjny

 Uniejów rośnie w siłę. Również dzięki promocji.


66 instytucji, stowarzyszeń i samorządów ubiegało się o unijne dofinansowanie w ramach konkursu dotyczącego marketingu i promocji marek regionalnych i lokalnych woj. łódzkiego. Tomaszów i nasza "Okrąglica" nie startowały w konkursie. A szkoda, bo do rozdysponowania były ponad 32 mln zł. Niestety, pełnomocnik prezydenta będący na urlopie nie udzielił nam odpowiedzi na pytanie, czemu Wydział Starategii nie ubiegał się w tym roku o środki na promowanie naszego firmowego produktu turystycznego, jako jednego z symboli województwa.
Środki na promocję swoich produktów, które mają być marką województwa, otrzymały 21 projekty. Najwięcej z samej Łodzi, bo aż siedem. 29 kolejnych projektów znalazło się na liście rezerwowej.
Oficjalne ogłoszenie rozstrzygnięcia konkursu odbyło się w miniony piątek w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi. Wsparcie otrzyma m.in. Łowicz (700 tys. zł na promocję folkloru łowickiego), Uniejów (prawie 4,9 mln zł na dalszą budowę i promocję term), gmina Buczek (ponad 800 tys. zł na dalszą promocję marki buczkowska truskawka), ale też klub siatkarski PGE Skra Bełchatów.
Druga informacja, mocno związana z pierwszą, to ta, że wg ubiegłorocznych badań ruchu turystycznego w naszym województwie, realizowanych na zlecenie Regionalnej Organizacji Turystycznej, ruch turystyczny w regionie wyniósł ponad 3,85 mln osób, a województwo odwiedziło prawie 290 tys. turystów z zagranicy, głównie Niemców i Brytyjczyków. Do samej Łodzi przyjechało ponad 1,16 mln osób. Łódzkie zarobiło w 2012 roku na turystyce prawie 1,2 mld zł - z tego zagraniczni goście zostawili 314 mln zł.
W ostatnich latach na jedną z głównych atrakcji turystycznych woj. łódzkiego wyrasta... Uniejów. Uniejów to obecnie największy w Polsce kompleks termalno-basenowy położony u podnóży XIV-wiecznego zamku, otoczony parkiem z XIX wieku. Całość odrestaurowana i wykreowana dzięki milionom euro pozyskanym z unijnych środków. O tym, jak Uniejów pozyskuje środki i jaką strategię budowania wizerunku tego miasteczka, liczącego niespełna 4 tys. mieszkańców, przyjęły jego władze, pisaliśmy dość obszernie w 2009 r. Nikt niestety w naszym mieście nie wyciągną wniosków z tej wiedzy.
Napoleon mawiał ponoć, że aby wygrywać wojny, potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze, pieniądze. Podobna zasada dotyczy turystyki. Nam nawet po tę kasę nie chce się sięgać, a niektórym wydaje się, że "Okrąglica", na mocy swej nazwy, sama będzie się nakręcać.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (1200) z dnia 19 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator