tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »

KARDIOLOG dziecięcy prof. doc. dr hab. med. JERZY ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »
 
Różności

 Enej zagra na dożynkach

 

Koncert zespołu Enej, przejazdy pociągiem retro, konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, konferencja naukowa - to tylko niektóre atrakcje Dożynek Prezydenckich, które odbędą się 14 i 15 września w Spale.
Imprezę zaplanowano na stadionie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich i w centrum Spały. Na trasie z Tomaszowa do Spały będzie kursować pociąg retro. Przewidziano aż sześć kursów, pierwszego i drugiego dnia dożynek.
Miasteczko regionów, stanowiska produktów jakościowych, aleja twórców ludowych - te atrakcje będzie można podziwiać w sobotę, 14 września na stadionie OPO. W centrum Spały będzie się odbywał konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta RP. Prawdopodobnie będzie nad nim czuwać (już od soboty) prezydentowa Anna Komorowska.
Prezydent Bronisław Komorowski zawita do Spały w niedzielę, 15 września. Będzie obecny na mszy, podczas której nastąpi poświęcenie wieńców. Następnie para prezydencka (a za nią korowód dożynkowy) przejedzie na stadion OPO, gdzie odbędzie się ceremoniał dożynkowy. Na zakończenie, w niedzielny wieczór, w centrum Spały wystąpi zespół Enej.
Tegorocznym Dożynkom Prezydenckim będzie towarzyszyć konferencja naukowa pt. "Kulturowa i cywilizacyjna tożsamość Polaków", która odbędzie się od 12 do 14 września w hotelu "Mościcki". Będą prezentowane wykłady z wielu dziedzin, m.in. kultury, nauki, turystyki, historii i sportu. Organizatorami konferencji są Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie i Lokalna Organizacja Turystyczna w Spale.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (1200) z dnia 19 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator