tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

KARDIOLOG dziecięcy prof. doc. dr hab. med. JERZY ...
czytaj dalej »

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »
 
Różności

  Czyli co się stało z tablicą z Brzustówki

 
Pamiątkowa czy pechowa?


Każdy uważny obserwator, spacerując ul. św. Antoniego w kierunku Niebieskich Źródeł, zauważy, że przy zatoczce autobusów na Brzustówce brakuje okazałego kamienia. Po prawej stronie, idąc od centrum miasta, stała pamiątkowa tablica, stworzona z okazji obchodzonego w 2011 roku 600-lecia Brzustówki. Oddawała hołd wszystkim pokoleniom jej mieszkańców. Wielu tomaszowian, zatroskanych losem miasta i jego historii, podniosło alarm - tablicę skradziono! Tymczasem tablica ma się całkiem nieźle. Znajduje się na posesji Piotra Mordaki, przy sklepie na Brzustówce. Trafiła tam po wypadku drogowym, w jakim niestety "wzięła" udział. W kamień, stojący tuż przy jezdni uderzyła samochodem kobieta, w którą z kolei wjechał motocyklista. - Płyta nie pękła i nie zniszczyła się. Ułamała się jednak przy samej ziemi - mówi Andrzej Kobalczyk, dyrektor Skansenu Rzeki Pilicy i inicjator obchodów 600-lecia nadpilickiej dzielnicy.
Rodzina pana Piotra ufundowała tablicę na jubileusz Brzustówki. - Zapewniam, że wróci ona na swoje miejsce. Na razie trzeba ją jednak naprawić. Sprawca wypadku sam się do tego zobowiązał - informuje Piotr Mordaka. - Trzeba tylko poczekać aż wróci do pełnej formy po wypadku.
Odsłonięcie tablicy odbyło się 6 sierpnia 2011 roku w centrum dzielnicy. Widnieje na niej napis: "1411-2011. W hołdzie wszystkim pokoleniom mieszkańców Brzustówki w 600-lecie jej istnienia".


J.D.   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (1200) z dnia 19 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator