tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Wybrano laureatów

 

Autorzy nagrodzonych prac w części literackiej.

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w czwartek, 20 czerwca podsumowano ósmą edycję powiatowego konkursu literacko-plastycznego "Ja i moja mała ojczyzna". Z racji obchodzonego właśnie Roku Juliana Tuwima prace inspirowane miały być postacią oraz twórczością poety, który związany był z Tomaszowem i Inowłodzem.
W części literackiej jury zakwalifikowało łącznie 42 prace (proza lub wiersz) w obu kategoriach wiekowych, czyli gimnazjalistów i szkół ponadgimnazjalnych. Wśród gimnazjalistów oddzielnie oceniono prace pisane prozą i wiersze. Pierwszą nagrodę za wiersz przyznano Kalinie Kurpińskiej z Gimnazjum nr 4, drugą Natalii Mazurek z Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów, a trzecią Patrykowi Kunieckiemu z Gimnazjum nr 8. Wyróżniono wiersz Katarzyny Piechny z Gim. 8. Za najciekawszą pracę pisaną prozą w tej kategorii wiekowej uznano opowiadanie Karoliny Jóźwik z Gimnazjum w Komorowie. Drugie miejsce zajęła Karolina Słomka z Zespołu Szkół w Ujeździe. Trzeciego miejsca nie przyznano. Wyróżniono dodatkowo prace Klaudii Chociszewskiej z Gimnazjum w Popielawach oraz Aleksandry Owczarek z Zespołu Szkół w Ujeździe.
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w części literackiej pierwszą (i jedyną) nagrodę przyznano Karolinie Olczyk z II LO. Wyróżnienie trafiło do Dominiki Lewandowskiej, również uczennicy II LO.
W części plastycznej komisja konkursowa oceniła 30 prac plastycznych w dwóch kategoriach - rysunek oraz inna forma plastyczna.
W kategorii wiekowej gimnazjaliści za najlepszy rysunek pierwsze miejsce przyznano Agacie Majewskiej z Gimnazjum w Ujeździe, drugie Karolinie Góreckiej z Gimnazjum nr 7, a trzeciego miejsca nie przyznano. Za inną formę plastyczną pierwszą nagrodę odebrała Karina Saktura z Dzielnicowego Ośrodka Kultury. Dwie równorzędne drugie nagrody przypadły Aleksandrze Kwiatkowskiej z Gimnazjum nr 4 i Darii Jończyk z Gimnazjum nr 3, a trzecia Radosławowi Legiezińskiemu z Gimnazjum w Będkowie.
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w części plastycznej zwyciężył Piotr Rożej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Drugiego miejsca nie przyznano, a równorzędne trzecie zajęli: Artur Karliński i Martyna Majda z II LO oraz Marlena Włodarczyk z ZSP 1.
Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez MBP, a także gadżety promocyjne przekazane przez Urząd Miasta i starostwo.
Uzupełnieniem podsumowania konkursu była prelekcja przygotowana i wygłoszona przez prof. Krzysztofa Tomasza Witczaka na temat Juliana Tuwima i jego związków z Tomaszowem i Inowłodzem, która urozmaicona została pokazem multimedialnym.Laureaci części plastycznej.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (1197) z dnia 28 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator