tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Spała tym razem uwzględniona

 

W czwartek, 31 stycznia radni gminy Inowłódz uchwalili budżet na 2013 r., w którym na inwestycje w Spale zapisano ponad milion złotych.
Dyskusja nad budżetem nie wzbudziła tak dużych emocji jak w ubiegłym roku, kiedy niezadowoleni mieszkańcy Spały i spalscy przedsiębiorcy zagrozili odłączeniem sołectwa od gminy. Uważali, że gminna kasa jest dzielona niesprawiedliwie. Spała - jako największy płatnik podatków z terenu gminy - nie została uwzględniona w wydatkach inwestycyjnych. Konflikt tej miejscowości z władzami gminy trwał przez kilka miesięcy, ale w końcu został zażegnany. Budżet na 2013 r. jest dla Spały o wiele korzystniejszy.
Dochody gminy wyniosą 12.472.765 zł, a wydatki 12.749.915 zł. Deficyt w kwocie 277.150 zł zostanie pokryty z kredytów.
Najwięcej pieniędzy gmina wydana na oświatę. Ważną pozycję będą stanowić inwestycje. Na odbudowę zamku zostało zapisane tylko 215 tys. złotych (w poprzednich dwóch latach było po kilka milionów). Dodatkowe 100 tys. zł zostanie przeznaczone na wyposażenie obiektu.
Najwięcej w wydatkach inwestycyjnych zaplanowano na Spałę. 200 tys. zł na budowę sieci wodociągowej na osiedlu PGR i 820 tys. zł na zagospodarowanie terenu wokół zbiornika i rzeki Gać oraz modernizację urządzeń hydrotechnicznych i infrastrukturalnych na rzece. 300 tys. zł gmina wyda na modernizację drogi dojazdowej w Brzustowie, 100 tys. zł na ośrodek zdrowia w Inow- łodzu, 50 tys. zł wyniesie dotacja dla straży na zakup samochodu, a 30 tys. zł będzie kosztował agregat prądotwórczy do hydroforni w Królowej Woli.
W 2013 r. gmina wyda również 6,5 tys. zł na projekt ?Edukacyjne wrota regionu łódzkiego?, który będzie kontynuowany w przyszłym roku.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (1177) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator