tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Czy Spale grozi powódź?

 
Inowłódz

W ostatnim czasie gmina Inowłódz zleciła wykonanie ekspertyzy grobli i jazu położonych na rzeczce Gać w centrum Spały. Ustalenia specjalistów są niepokojące. Okazało się, że obiekt nigdy nie był remontowany, a w grobli zaczęły robić się dziury.
- Od razu zareagowaliśmy - mówi Zenon Chojnacki, wójt gm. Inowłódz. - Zasypaliśmy ubytki kamieniami. Jest to jednak rozwiązanie doraźne, dlatego rozpoczęliśmy działania zmierzające do gruntownego remontu.
Z tym nie będzie łatwo, ponieważ gmina nie posiada dokumentacji jazu i grobli.
- Wykonają ją specjaliści - mówi Z. Chojnacki. - Po konsultacjach z nimi, Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska oraz Polskim Związkiem Wędkarskim podjęliśmy decyzję o obniżeniu poziomu wody w stawie. Chodzi o zmniejszenie naporu na jaz i groblę. Spuszczenie odbywa się jednak powoli, tak by nie ucierpiał na tym ekosystem.
Jeszcze nie wiadomo, kiedy gmina przystąpi do remontu obiektów wodnych. Oprócz ekspertyz musi pozyskać również pozwolenia wodno-prawne. Wójt gminy zapewnia jednak, że nie lekceważy sprawy i uspokaja, że nie ma zagrożenia spowodowanego przerwaniem grobli.
- Przygotowując się do remontu, rozpatrujemy również sprawę zdewastowanego basenu, który położony jest obok stawu - mówi wójt Chojnacki. - Nie ma szans, aby kiedyś został dopuszczony do kąpieli, moim zdaniem należy pomyśleć o jego zasypaniu.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (1165) z dnia 16 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator