tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Sprawdzian z ratowania

 Najbardziej wymagająca, a tym samym najciekawsza była inscenizacja wypadku samochodowego. Drużyny (tu ekipę z ZSP nr 1) oceniali członkowie Grupy SIM PCK.


Wypadek samochodowy z trójką poszkodowanych. Feralny upadek z roweru. Omdlenie. Utrata przytomności. Zatrzymanie czynności życiowych u zakrztuszonego niemowlaka. To część zadań, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy etapu rejonowego Ogólno-polskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. W tym roku odbywa się ich dwudziesta edycja. Zawody przeprowadzono we wtorek, 24 kwietnia. Udział w nich wzięły drużyny reprezentujące siedem szkół ponadgimnazjalnych: I i II LO, ZSP nr 1, 2, 3 i 6 oraz, po raz pierwszy, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.
Mistrzostwa zdecydowanie wygrała młodzież z II LO, która na możliwe 194 punkty zebrała ich 174. Na miejscu drugim z wynikiem 146,5 p. znalazł się ZSP nr 1. Tylko pół punktu mniej i miejsce trzecie zdobył ZSP nr 2.
Drużyna II LO w składzie: Adrianna Król (kapitan), Marta Dratwa, Katarzyna Pluta, Aleksandra Staszewska, Szymon Woźniak z opiekunem Krzysztofem Ćwiekiem będzie reprezentowała swoją szkołę i tomaszowski oddział PCK w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK 19 maja w Łodzi.
Współorganizatorem rejonowych mistrzostw była gmina miasto Tomaszów Maz. Wrak na potrzeby pozoracji nieodpłatnie użyczyła i przewiozła stacja demontażu pojazdów Marka Hajdukiewicza z Olszowca.


wk   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (1136) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator