tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Znają zagrożenia pożarowe

 


Chociaż w działaniach Państwowej Straży Pożarnej i OSP w naszym powiecie, akcje pożarnicze w 2011 roku stanowiły tylko 570 (na 1325 ogółem) interwencji, do których wzywani byli strażacy, to jednak profilaktyka przeciwpożarowa jest ważnym elementem strażackich działań. Dlatego pożarnicy przykładają dużą wagę do takiej działań w środowiskach dzieci i młodzieży. Znajomość tematu i nabyte za młodu nawyki będą owocowały w przyszłości. Jedną z form są coroczne Turnieje Wiedzy Pożarniczej ph. ?Młodzież zapobiega pożarom? organizowane przez Zw. OSP RP przy współpracy z PSP.
Właśnie ruszyła tegoroczna edycja turnieju. Jako jedni z pierwszych w powiecie tomaszowskim rywalizowali uczniowie z terenu miasta. Do turnieju zgłosiło się 28 uczestników. Turniejowe ?egzaminy? odbywały się dwuetapowo, najpierw pisemny test a następnie odpowiedzi przed komisją turniejową. W komisji zasiadali dh Bogdan Rosiak z OSP (przewodniczący), mł. ogn. Katarzyna Kowalska z KP PSP, st. sekc. Remigiusz Ambrozik z Jedostki Ratowniczo Gaśniczej PSP i dh Stanisław Karwas z OSP. Turniej odbywał się w siedzibie jednostki OSP Tomaszów Maz. - miasto.
W grupie szkół podstawowych zwyciężył Mariusz Daroch (ze SP nr 7), kolejne miejsca zdobyli Wiktoria Pysklak (SP nr 6) i Karol Ordynowski (SP 10).
W grupie gimnazjalistów najwyżej oceniono Michała Lulę (z Gim. nr 7) a dalej Aleksandrę Cabałę (Gim. 3) i Michała Białasa (Gim. 6).
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Łukasz Zając (z II LO), drugi był Dawid Sepkowski (uczeń I LO) a trzeci Robert Goździk (ZSP nr 1).
Dla tej dziewiątki (na zdjęciu z jurorami) były nagrody ufundowane przez Urząd Miasta oraz dyplomy. Zwycięzcy w grupach wiekowych będą reprezentować miasto w etapie powiatowym turnieju, zaplanowanym na 22 marca w siedzibie KP PSP. Organizatorzy podziękowali nie tylko uczestnikom turnieju ale również nauczycielom przygotowującym uczniów do startu.


Jan Pampuch   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (1129) z dnia 9 Marca 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator