Sport

Zwycięstwo przyszło z trudem

Rozgrywki w trzeciej lidze łódzko-mazowieckiej

Daniel Potakowski (od prawej), strzelec gola dla Lechii. (Fot. Krzysztof Janik)

Piłkarze KP RKS Lechia 1923 przywieźli z Zelowa trzy cenne punkty. Lechici praktycznie przez cały mecz dominowali na boisku,
ale udało im się strzelić tylko
jednego gola. Musieli jednak
walczyć nie tylko z rywalem,
ale także z arbitrami.

Włókniarz Zelów ? Lechia 0:1 (0:0), gol Potakowskiego (75).

Skład Lechii: Artur Holewiński ? Mateusz Matysiak, Andrzej Dolot, Kamil Cyran, Klaudiusz Król ? Daniel Potakowski (90 Igor Świątkiewicz), Michał Tonowicz, Kamil Szymczak, Mariusz Kowalski (86 Velimir Lončar), Przemysław Morgaś (74) ? Grzegorz Piechna (75 Kacper Rakowski). Trenerzy Aleksandar Majić i Krzysztof Pawłowski.
Włókniarz: P. Wiśniewski ? Noga, Pałyska, Stasiak, Gawroński ? Bendkowski, S. Wiśniewski (75 Boczkiewicz), Dregier, Zając ? Paprocki (65 Bednarek), Ujek. Trener Jacek Berensztajn.
Na wyjazdowe zwycięstwo w III lidze kibice Lechii czekali aż 22 lata. Ostatni raz wygrali w Kutnie z 21 października 1990 roku. Teraz w meczu w Zelowie byli faworytami i rolę tę udźwignęli, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Gospodarze przez 75 minut bronili skutecznie, a gdy ich obrona pękała, to na posterunku stał Wiśniewski. Na szczęście raz został zmuszony do kapitulacji.
Lechia od początku ruszyła do ataku i już w pierwszej minucie miała rzut rożny, ale obrońcy Włókniarza piłkę wyekspediowali z pola karnego. Co kilka minut tomaszowianie tworzyli pod bramką gospodarzy groźne sytuacje. Najlepszą miał w 19 minucie Piechna, ale z sytuacji sam na sam obronną ręką wyszedł golkiper Zelowa. Czołowy snajper ligi miał jeszcze jedną okazję do strzelenia gola tuż po przerwie, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
W 64 minucie bliski zdobycia bramki był Kowalski, ale w sytuacji sam na sam trafił w słupek. Chwilę później po rzucie wolnym, egzekwowanym przez Szymczaka dla Lechii z lewej strony pola karnego do piłki dobiegł Piechna i strzelił, ale znów bramkarz w tym pojedynku był górą. Po trzech minutach w dobrej sytuacji znalazł się Szymczak, ale strzelił za lekko.
Bramkę, która od dłuższego czasu wisiała w powietrzu, strzelił w końcu pomocnik. Szymczak prostopadłym podaniem w pole karne uruchomił Potakowski, który strzałem w długi róg pokonał Wiśniewskiego.
Pięć minut później gospodarze mieli szansę na wyrównanie. Pomocnik Włókniarza wykorzystał błąd ustawienia naszej obrony znalazł się sam przed Holewińskim. Na szczęście Matysiak ślizgiem zablokował silny strzał.
? Jestem zadowolony zarówno z wyniku jak i z gry. Zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Było sporo fajnych akcji
? mówi trener Majić. ? Choć tym razem brakowało skuteczności najlepszym strzelcom, to okazało się, że są inni, którzy potrafią do zrobić. To bardzo cenne dla nas zwycięstwo, bo na wyjeździe. Myślę, że teraz będzie coraz lepiej. Chłopcy zaczynają wierzyć w siebie. Jestem przekonamy, że mamy drużynę, która w tej lidze może wiele zdziałać.
Szkoleniowiec ciągle ma problem z zestawieniem optymalnego składu. Nadal nie może korzystać z usług Zaora i Kubiaka, którzy wracają na boisko po kontuzjach.
W sobotnim meczu nie zgra też Szymczak. Kapitan lechitów będzie miał wielkie święto. Tego dnia weźmie ślub.

***
Wyniki pozostałych spotkań czwartej kolejki: Sokół Aleksandrów Łódzki ? Warta Sieradz 3:2 (2:1), Pogoń Grodzisk Mazowiecki ? MKS Kutno 3:1 (1:1), GKP Targówek ? Broń Radom 1:6 (0:3), Orzeł Wierzbica ? WKS Wieluń 1:5 (0:4), Legionovia Legionowo ? Zawisza Rzgów 2:1 (1:0), Ursus Warszawa ? Omega Kleszczów 3:2 (2:1), Mazur Karczew ? Start Otwock 0:2 (9:0).

16. Orzeł 4 0 2-14
Piąta kolejka zaplanowana jest na weekend. Wszystkie mecze będą w sobotę. Lechia na stadionie OSiR przy ul. Nowowiejskiej o godz. 17.00 podejmować będzie GKP Targówek Warszawa. Mecz nie odbędzie się więc tradycyjnie
w niedzielne przedpołudnie. Został przełożony na sobotę z powodu Biegu Malinowskiego.