tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Znów Sejdak

 
Szachy

Za naszymi szachistami piąty turniej z cyklu Puchar Prezesa Zarządu Oddziału ZNP w Tomaszowie. Do rywalizacja przystąpiło 15 zawodników. Zwyciężył po raz czwarty obrońca tytułu mistrzowskiego Dariusz Sejdak, wygrywając wszystkie pojedynki.
W czwartkowym turnieju – jak się później okazało – rozstrzygnięcie zapadło już w trzeciej rundzie, w której zmierzyli się Sejdak i Grzegorz Dmuchowski. Wygrał szczęśliwie aktualny mistrz miasta. Dmuchowski w równej pozycji najpierw odrzucił propozycję remisu, a później mając dużo więcej od rywala czasu do namysłu podstawił mata. A była to jedyna przegrana pana Grzegorza, który jeszcze raz zremisował i z dorobkiem 4,5 pkt zajął drugie miejsce.
Dalsza kolejność w turnieju: 3. Andrzej Czech 4, 4. Sławomir Grudziński 4, 5. Franciszek Bojanowski 3,5, 6. Tadeusz Sulmowski 3,5.
Cała impreza składa się z czternastu turniejów klasyfikacyjnych, rozgrywanych tempem po 15 minut dla zawodnika na partię (sześć rund). Do klasyfikacji końcowej będzie zaliczone dziesięć najlepszych wyników. Organizatorem zawodów jest Tomaszowski Klub Szachowy Hetman.
Kolejny turniej odbędzie się 7 stycznia w Klubie Nauczyciela. Początek o godz. 17.00.
Turniej Sylwestrowy

29 grudnia (wtorek) odbędzie się tradycyjny Turniej Sylwestrowy. Tomaszowscy amatorzy królewskiej gry spotkają się po raz ostatni w starym roku przy szachownicy, a następnie przy lampce szampana złożą sobie noworoczne życzenia. Przewidywane tempo gry po 15 minut dla zawodnika na partię.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (1014) z dnia 24 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator