tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Zmiany w formularzach ubezpieczeniowych

 
Ważne dla przedsiębiorców

Od 1 stycznia obowiązują nowe wzory formularzy ubezpieczeniowych i nowa wersja programu PŁATNIK. Nowe wzory zostały wprowadzone Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 23 października 2009 r. Rozporządzenie zaktualizowało formularze ZUS DRA i ZUS RSA, a także wprowadziło całkowicie znowelizowany formularz ZUS ZSWA, czyli Zgłoszenie/korekta danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Wszystkie trzy dokumenty w wersji do wypełnienia i wydruku można znaleźć na internetowej stronie ZUS pod adresem www.zus.pl. Aktualne wersje formularzy ubezpieczeniowych są również dostępne w placówkach ZUS w całym kraju.
Nowe wzory formularzy dostępne są również w programie PŁATNIK. Nowa wersja programu, oznaczona symbolem 8.01.001 dostosowana jest do wypełniania obowiązków wynikających z przepisów ustawy o emeryturach pomostowych. Płyty instalacyjne z nowym PŁATNIKIEM można bezpłatnie odebrać we wszystkich jednostkach Zakładu, program dostępny jest również w Internecie.
I jeszcze jedna ważna zmiana, o której powinni pamiętać wszyscy płatnicy: od nowego roku wszystkie dokumenty przekazywane do ZUS za każdego ubezpieczonego będącego obywatelem Polski muszą zawierać poprawny numer PESEL (dotychczas w przypadku jego braku można było wpisywać NIP lub numer dowodu osobistego). Brak PESEL-u lub jego niepoprawność spowoduje odrzucenie przez ZUS takiego dokumentu.


Bezpłatne szkolenie
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tomaszowie Maz. organizuje bezpłatne szkolenie dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Zakres szkolenia obejmuje omówienie funkcjonalności nowej wersji programu PŁATNIK oznaczonej symbolem 8.01.001 oraz zmian wprowadzonych ustawą z 19 grudnia 2009 r. o emeryturach pomostowych (m. in. obowiązek opłacania składek, podstawa wymiaru, wysokość, zasady rozliczania i opłacania składek na Fundusz Emerytur Pomostowych).
Szkolenie odbędzie się 26 stycznia br. (wtorek) o godz. 10.00, w siedzibie Oddziału ZUS w Tomaszowie Maz., ul. Prez. I. Mościckiego 40/42, budynek A, sala konferencyjna (III p). Zapisy na szkolenie przyjmowane są pod numerem tel. (44) 726-36-00 wew. 503.


rz.p.   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (1017) z dnia 22 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator