tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Zabiegają o przyszłych studentów

 
Już po raz drugi w tym roku tomaszowska filia Uniwersytetu Łódzkiego otworzyła swoje drzwi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W piątek, 12 kwietnia studenci i wykładowcy zachęcali ich do studiowania w naszym mieście oraz do wyboru kierunków oferowanych przez uczelnię.W dniu otwartym tomaszowską filię Uniwersytetu łódzkiego odwiedzili m.in. uczniowie mechanika (ZSP 1).W ostatnich latach kłopotów z naborem kandydatów do studiowania nie mają chyba tylko uczelnie oferujące naukę na kierunkach technicznych. Pozostałe o każdego potencjalnego studenta muszą zabiegać, a robią to z pomocą różnorakich zabiegów. Najpopularniejszym jest organizowanie tzw. dni otwartych, podczas których można zapoznać się z ofertą uczelni, porozmawiać z wykładowcami i studentami poszczególnych kierunków, zobaczyć laboratoria i pracownie itp. Taka właśnie akcja odbyła się w miniony piątek w tomaszowskiej filii Uniwersytetu Łódzkiego. W tak niedużym ośrodku, jakim jest Tomaszów, zachęcenie do studiowania akurat tutaj, to nie lada wyzwanie. Kadra uczelni i obecni studenci robią jednak wszystko, by zaistnieć w świadomości uczącej się w szkołach ponadgimnazjalnych w naszym mieście i powiatach ościennych młodzieży.
W trakcie ostatniego dnia otwartego można było zwiedzić sale wykładowe, zajrzeć do biblioteki, pracowni komputerowej, posłuchać wykładów m.in. na temat walorów turystycznych Tunezji, architektury lasu czy sprawnego zarządzania jako klucza do sukcesu każdej organizacji, posłuchać popisów sygnalistów z kierunku leśnictwa czy obejrzeć stoiska przygotowane przez studentów turystyki i rekreacji. Chętni mogli zapisać się jako wolontariusze do pomocy przy organizacji planowanych na czerwiec juwenaliów.
- Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie ma już 15-letnią historię. W tym roku obchodzimy właśnie jubileusz, co świadczy o tym, że jest potrzeba dalszego istnienia tej uczelni i jej rozwoju - mówi dr Rafał Rouba, wykładowca turystyki biznesowej. - Warto u nas studiować, bo mamy starannie wyselekcjonowane kierunki, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie pracodawców i rynku pracy, czego przykładem może być leśnictwo oraz turystyka i rekreacja. Na zakończenie edukacji dajemy solidny dyplom państwowej uczelni. Nie bez znaczenia jest także to, że nasza filia jest bardzo kameralna, co umożliwia nam zindywidualizowanie pracy ze studentami, bardziej bezpośredni kontakt, a co za tym idzie większą pomoc w zdobywaniu wiedzy. Jeśli chodzi o zaplecze, to mamy na miejscu dziekanat, bardzo dobrze doposażoną bibliotekę, nowoczesne sale wykładowe, Internet bezprzewodowy, bar studencki. Nie trzeba tak jak w dużym mieście akademickim jeździć na zajęcia po różnych placówkach. Tu wszystko odbywa się w jednym miejscu. Mamy również młodą, bardzo dynamiczną kadrę, staramy się wychodzić zawsze frontem do studenta.
Do studiowania w tomaszowskiej filii zachęcają też jej obecni studenci. - Filia to niesamowite miejsce, w którym panuje rodzinna atmosfera. Tu każdy jest doceniony i na pewno nie wyjdzie stąd niezauważonym. Profesorzy są bardzo pomocni - to jest najlepszą motywacją do nauki - mówią i dodają: - Ważne jest też to, że nie trzeba jechać daleko, żeby móc studiować na wysokim poziomie, ucząc się od profesjonalistów i w gronie bardzo fajnych ludzi.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (1187) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator