tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Z komendantem policji o bezpieczeństwie

 Insp. Gabriel Olejnik (z prawej) i sierż. sztab. Piotr Książek
byli gośćmi spotkania w Klubie Seniora 50+.


Temat bezpieczeństwa w naszym mieście oraz pracy dzielnicowych zdominował spotkanie członków Klubu Seniora 50+ z nowym komendantem tomaszowskiej policji insp. Gabrielem Olejnikiem, które odbyło się w czwartek, 16 maja w Gimnazjum nr 6. Uczestniczyli w nim również dzielnicowy os. Tysiąclecia sierż. sztab. Piotr Książek oraz radna miejska Wacława Bąk.
Seniorzy nie kryli rozczarowania dotychczasową pracą tomaszowskiej policji. Zarzucali funkcjonariuszom brak zainteresowania sygnałami od mieszkańców, opieszałość i nieskuteczność działań w walce z chuliganami i wandalami, a także brak możliwości stałego kontaktu z dzielnicowymi. Wskazywali też newralgiczne punkty w mieście, na które policjanci powinni zwrócić szczególną uwagę podczas patrolowania ulic miasta. Radna Bąk poruszyła problem sprzedawania młodzieży (choć nie tylko) alkoholu na kieliszki oraz papierosów na sztuki, a dyrektorka Gimnazjum nr 6 Jolanta Jabłońska poprosiła o patrole policji, które pomogłyby rozwiązać problem popalających na przerwach uczniów, którzy wychodzą ze szkoły i ukrywają się w klatkach schodowych lub pod blokami sąsiadującymi z placówką (o tym problemie pisaliśmy też na łamach naszego tygodnika).
- Pracuję w Tomaszowie od niedawna i wszystkie sygnały od mieszkańców, które pozwolą mi zdiagnozować środowisko oraz usprawnić pracę podległej mi jednostki, są dla mnie bardzo ważne - zapewniał insp. Olejnik. - Myślę, że doświadczenia z moich poprzednich miejsc pracy pozwolą mi na zastosowanie pewnych rozwiązań, które powinny wkrótce przynieść określone efekty.
Komendant przyznał, że zastanawia się m.in. nad restrukturyzacją tomaszowskiej jednostki, tak, by więcej funkcjonariuszy widocznych było na ulicach miasta, ale dodał też, że niestety nie stanie się to z dnia na dzień. Sytuację mogłoby poprawić wciągnięcie do współpracy w tym zakresie strażników miejskich.
Insp. Olejnik mówił też o wspólnej odpowiedzialności za wychowanie młodzieży i bezpieczeństwo w mieście. Przestrzegł seniorów przed oszustami, którzy wykorzystują zbytnie zaufanie ludzi starszych, dopuszczając się wobec nich kradzieży np. metodą na wnuczka. Prosił o sygnalizowanie wszelkich problemów dzielnicowym lub zgłaszanie ich bezpośrednio do komendy policji. - Ludzie starsi mają dużo czasu, często z okien swoich mieszkań widzą o wiele więcej niż przechodnie. Ważne, by nie bali się reagować od razu. I nie chodzi tu o tzw. donosicielstwo, ale o zwykłą obywatelską czujność - mówi insp. Gabriel Olejnik.


JaPa   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator