SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...

Sport

Z dala od podium

Kręglarstwo klasyczne

W tomaszowskiej kręgielni odbyły się mistrzostwa Polski par i mikstów pod patronatem prezydenta miasta Rafała Zagozdona. Wystartowała w nich spora grupa zawodników Pilicy, ale nie liczyli się oni w walce o medale.
Tomaszowianie niezbyt szczęśliwie stworzyli pary. Jeśli jeden kulał nieźle, to drugi notował fatalny występ. Najlepiej wypadli ci, którzy rzucali średnio, ale obydwaj. Sławomir Rumiński (553) i Arkadiusz Zając (552) zajęli siódme miejsce. Na dziesiątej pozycji byli Konrad Mocarski (573) i Szymon Napierała (524), a tuż za nimi znaleźli się Tadeusz Śliwiński (563) i Michał Dębicki (527). Siedemnaste miejsce przypadło naszym najmłodszym zawodnikom Piotrowi Kozłowskiemu (555) i Maciejowi Witkowi (508).
Zwyciężył duet Tucholanki Tuchola Arkadiusz Stachecki (603) i Mariusz Wolszleger (554).
W Pilicy nie ma obecnie seniorek, więc nasi kręglarze generalnie odpuścili sobie miksty. Tylko Dębicki poszukał partnerki z innego klubu. Wystąpił razem z Karoliną Serwińską z Dębinek Gdańsk, ale odpadli w pierwszej rundzie.
Mistrzem został mikst Polonii Leszno Joanna Kurpisz i Maciej Chudy, pokonując Joannę Neczyńską i Marka Majera.