tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Z Piotrkowa do Tomaszowa

 Na zdjęciu (od prawej) Dariusz Banachowicz, Gabriel Olejnik i Mirosław Domański.


W czwartek, 28 kwietnia w tomaszowskiej komendzie odbyła się uroczystość pożegnania dotychczasowego dowódcy jednostki i przywitania jego następcy. Udział w niej wziął również insp. Dariusz Banachowicz, komendant wojewódzki policji w Łodzi.
Oficjalnie podinsp. Mirosław Domański zwolnił stanowisko 22 kwietnia, po tym jak awansował na zastępcę komendanta wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. W zeszłym tygodniu zapadła decyzja, że jego stanowisko obejmie insp. Gabriel Olejnik, dotychczasowy szef Komendy Miejskiej w Piotrkowie Tryb. Decyzja o zmianie miejsca pracy oficera zapadła w przyśpieszonym trybie, gdyż M. Domański opuścił tomaszowskich policjantów z dnia na dzień.
Podczas spotkania odbyło się oficjalne przekazanie dowództwa i sztandaru nowemu komendantowi, który pracę rozpocznie po urlopie, 8 kwietnia.
Insp. Dariusz Banachowicz podziękował byłemu dowódcy za współpracę i życzył sukcesów w realizacji nowych zadań już w innym województwie. Jednocześnie wyraził przekonanie, że przekazuje dowództwo w Tomaszowie oficerowi, który odpowiednio wykorzysta wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu jednostkami policji. Tym bardziej, że zna doskonale charakterystykę regionu i jest w stanie przejąć, bez większego wprowadzenia, kierowanie tomaszowską komendą.
Inspektor Gabriel Olejnik ma 50 lat. Mieszka w Piotrkowie Tryb., ma żonę i jedno dziecko. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Służbę w policji rozpoczął w 1984 roku. Cztery lata później ukończył Wyższą Szkołę Oficerską w Szczytnie i trafił do komendy w Piotrkowie Tryb. W latach 1995-2001 pełnił funkcję komendanta Komisariatu Policji w Sulejowie, a następnie przez osiem lat komendanta powiatowego w Opocznie. Później powrócił do Piotrkowa, gdzie kierował komendą miejską. Gabriel Olejnik wielokrotnie był wyróżniany odznaczeniami resortowymi i państwowymi. Posiada Brązową i Srebrną Odznakę Zasłużony Policjant, a także Brązowy i Srebrny Krzyż Zasługi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1185) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator