tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

Auto Skup Najlepsze CENY ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Z Owsiakiem w gminach

 Rzeczyca grała w WOŚP już po raz jedenasty.


Górale mówią, że koncerty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowane są ?łod wód Bałtycku do scytów Tatsycek? i sprawiają najwięcej frajdy kwestującej młodzieży. Do organizowania sztabów i imprez włączają się rodzice kwestujących dzieci oraz nauczyciele miejscowych szkół. Także w gminach naszego powiatu.
Dużą imprezę przygotowano w szkole w Będkowie, gdzie młodzież zebrała aż 6.964,13 zł. Pieniądze pochodziły ze zbiórki na ulicach i licytacji przedmiotów przyniesionych na aukcję. Zabawa była przednia, bowiem dla uczestników koncertu wystąpiły miejscowe zespoły ludowe i grupa muzyczna El-Marian. Krótkie pokazy taneczne przygotowali uczniowie podstawówki i gimnazjum. Prezentację artystyczną przygotowały też Warsztaty Terapii Zajęciowej z Rudnika. Wszyscy mieli okazję brać udział w karaoke, a chętni obejrzeć wyposażenie bojowe strażaków. Imprezą kierował Janusz Kowalczyk z pomocą Ewy Skorupskiej, Anny Jakubik, Agaty Karlińskiej, Katarzyny Ozgi i Mariusza Kościstego.
Rzeczyca zorganizowała kwestę dla WOŚP już po raz jedenasty. Sztabem w Gminnym Ośrodku Kultury dowodził Antoni Socha. Pomagali mu nauczyciele i personel ośrodka: Małgorzata Szczur, Monika Fau, Aneta Machnicka, Bernardeta Grot, Anna Gomulińska Aneta Narożnik, Bożena Bojdo i Grażyna Kamińska. Nadzorowali 32 wolontariuszy, którzy kwestowali w całej gminie. Udało im się zebrać 5.317,92 zł. Rekordzistkami były Anna Ceran i Wioletta Wojtkiewicz, które przyniosły w swojej puszce 875 zł.
Akcję WOŚP w Lubochni prowadziła nauczycielka Agnieszka Kowalska. 25 kwestujących, wśród nich harcerze z IX drużyny harcerskiej i uczniowie SP, zbierało pieniądze na terenie Lubochni i wojskowego osiedla w Nowym Glinniku. Zawartość dziesięciu skarbonek wyniosła 3.322,70 zł.
Orkiestrową kwestę przeprowadzono również w Żelechlinku pod nadzorem dyrektorki szkoły i trzech nauczycielek. Na ulice wyszło ze skarbonkami 25 wolontariuszy, którzy przynieśli 2.322,21 zł i trochę waluty obcej.
Zbierano też w Budziszewicach. Osiemanstu uczniom przez dwie godziny udało się przynieść do swojego sztabu w szkole 1936,70 zł. Akcję zorganizowały nauczycielki: Małgorzata Józwik, Aneta Nawrocka, Anna Wenecka i Agnieszka Walicka, które przesłały pieniądze bezpośrednio na konto WOŚP w Warszawie.
Kwestowanie w gminie Czerniewice przygotował Szczepan Goska. Prawie 20 wolontariuszy chodziło z sześcioma skarbonkami po Krzemienicy i Czerniewicach. Uzbierali 2.600 zł, które zawieźli do sztabu w Tomaszowie.Przeczytaj także:
relacje - Kwestowali wytrwale, licytowali z sercem


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (1121) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator