tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Złote (w) skarbonki

 

Ruszyła kolejna edycja czerwonokrzyskiej akcji „Gorączka złota”. Główny cel to pozyskanie środków na dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci z najuboższych rodzin miasta i powiatu. Akcja, uaktywniając do działania dzieci i młodzież oraz rodziców, ma też swój walor wychowawczy - uwrażliwianie ich na potrzeby drugiego człowieka. Zasada jest prosta. Przede wszystkim (choć nie tylko) zbierane są w jej ramach najdrobniejsze, „złote” monety 1-, 2- i 5-groszowe. Pieniądze, które wydają się nie stanowić dużej wartości, lecz pozyskane w dużych ilościach tworzą pokaźny fundusz. Ubiegłoroczna „Gorączka” zaangażowała 27 instytucji i placówek edukacyjno-wychowawczych z terenu miasta i powiatu, a także zbieraczy indywidualnych. Zebrano w sumie 6.076,15 zł.
Zbiórce towarzyszy tradycyjnie konkurs na „największego zbieracza złota”. Jest on kierowany do przedszkoli i szkół z terenu miasta i powiatu. O zwycięstwie w poszczególnych kategoriach zadecyduje łączna wartość zebranych monet w przeliczeniu na ilość uczniów. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, najlepsi - nagrody. Możliwość udziału w zbiórce i konkursie mają również osoby indywidualne i instytucje.
Głównym organizatorem konkursu jest Łódzki Zarząd Okręgowy PCK, realizatorem na naszym terenie tomaszowski Zarząd Rejonowy PCK. Zebrane monety można wrzucać do specjalnie oznakowanych skarbonek (w placówkach biorących udział w konkursie, a także m.in. w biurze ogłoszeń naszej redakcji). Można również przekazywać je bezpośrednio do siedziby biura ZR PCK przy ul. Cekanowskiej 5 (codziennie w godz. od 8.00 do 15.00, tel. 44 724-54-38) lub wpłacać na konto w banku PeKaO SA I oddz. Tomaszów 55 1240 3145 1111 0000 2778 8895 z dopiskiem „Gorączka złota” w tytule wpłaty.
Honorowy patronat nad akcją przyjął prezydent miasta.


wk   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (1025) z dnia 18 Marca 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator