tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Wznowiono roboty na Spalskiej

 W środę robotnicy PRDM
usuwali całkowicie wykonaną
niedawno podbudowę.


Po ponad dwutygodniowej przerwie ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic Spalskiej i Szczęśliwej. Drogowcy zapewniają, że - jeśli nie wrócą ulewy - to asfalt zostanie ułożony w tym tygodniu.
Remont fragmentu ul. Spalskiej miał trwać kilka dni, a przeciągnął się już na trzy tygodnie. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Piotrkowie. Roboty zaczęły się 23 maja i powinny być skończone w tamtym miesiącu. Miały być prowadzone przy ograniczonym ruchu kołowym, ale na wniosek drogowców zdecydowano się zamknąć ruch na ul. Spalskiej od ronda 18 Stycznia do Dworcowej oraz całą ul. Szczęśliwą. Dla tranzytu objazd poprowadzono ul. Popiełuszki, której nawierzchnia teraz się rozlatuje i będzie wymagała poważniejszego remontu. Objazdy zostały wytyczone chaotycznie, a oznakowanie było fa-talne. Kierowcy mieli ogromne pretensje do władz, że tak ważną drogę zamknięto bez uprzedzenia, bez poprzedzającej remont kampanii informacyjnej. Piotrkowscy drogowcy plany mieli ambitne. Ulica miała być gotowa już na Boże Ciało, ale po rozpoczęciu budowy pojawił się Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej i - wykorzystując zerwanie nawierzchni - przez dwa dni prowadził prace przy sieci kanalizacyjnej.
Ekipa PRDM rozpoczęła prace przy podbudowie dopiero 27 maja. Później przyszło święto, a wraz z nim ulewy. Robotnicy już nie wrócili na plac budowy. Podbudowa była tak rozmiękła, że układanie asfaltu nie miało sensu.
Opady w końcu przeszły i we wtorek (11 czerwca) piotrkowska firma wróciła na skrzyżowanie. Zaczęła od zrywania wykonanej niedawno podbudowy. Jak wyjaśniają drogowcy, czekanie aż nasiąknięte wodą kruszywo wyschnie, mija się z sensem. Trwałoby to kilka tygodni. Dlatego cały materiał został wywieziony i podbudowę zaczęto robić od nowa. Przedstawiciele PRDM twierdzą, że na dokończenie tej "robótki" potrzebują kilka dni. Podbudowa powinna być gotowa na piątek i tego dnia ma rozpocząć się układanie asfaltu. Warstwa ścieralna typu SM ma być gotowa najpóźniej w sobotę.
Od 1 czerwca powinny być naliczane kary umowne za niedotrzymanie terminu realizacji inwestycji. Chodzi o całkiem duże kwoty, gdyż przebudowa fragmentu ul. Spalskiej to tylko część dużego zlecenia, wartego 1.018.620,93 zł. W ramach tego zadania naprawione zostały jeszcze odcinki trzynastu dróg pozamiejskich.
PRDM wystąpił do Zarządu Dróg Powiatowych z wnioskiem o zmianę terminu zakończenia robót, który minął z końcem maja. Piotrkowscy drogowcy twierdzą, że opóźnienie powstało z powodu prac przy kanalizacji, a kończenie robót uniemożliwiły opady. Jaka zapadła decyzja, nie udało się nam dowiedzieć, bo Jacek Killman, w którego gestii - zarówno jako dyrektora ZDP, jak i inspektora nadzoru - jest udzielenie odpowiedzi, wyjechał na kilkudniowe szkolenie. Nikt inny, nawet starosta, nie zna sprawy.


(poż)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1195) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator