tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Wyburzyli drewaniak-wagon

 

Znikły baraki przy ulicy Legionów 21/23. W zeszłym roku, po tragicznym pożarze na Pomorzu, straż pożarna wytknęła zarządcy, czyli Tomaszowskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego, że nieruchomość nie spełnia żadnych przepisów przeciwpożarowych. Nakazała natychmiastowe wyłączenie go z użytkowania. Był tylko jeden problem. 15 mieszkających tam rodzin. TTBS nie mógł z dnia na dzień znaleźć im mieszkań w oczekiwanym standardzie. Zarząd spółki poprosił więc straż o przedłużenie terminu wysiedlenia do końca 2009 roku. W tym czasie znaleziono lokale zastępcze, a niedawno zakończyło się wyburzania mało estetycznego budynku. W ten sposób pojawiła się piękna, duża i atrakcyjna działka o powierzchni ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych.
- Oczyściliśmy ją i przekazaliśmy właścicielowi, czyli miastu - mówi Grzegorz Zań, zastępca prezesa TTBS.
O teren już pytają zainteresowani mieszkańcy. Nic dziwnego, bo położony jest w dość atrakcyjnym miejscu. Jak dowiedzieliśmy się od władz miasta, działka prawdopodobnie zostanie wystawiona na sprzedaż, gdyż na razie nie ma pomysłu, a przede wszystkim pieniędzy na jej zagospodarowanie.
Do wyburzenia przeznaczono jeszcze kamienice i drewniaki przy ul.: Barlickiego 18, Niemcewicza 18 i 14, Piłsudskiego 76. Z powodu rewitalizacji znikną nieruchomości przy ul. Krzyżowej 5 i 6 i św. Antoniego 21 i 23. Wyburzenia wcale nie są takie drogie. Większość mniejszych kamienic udaje się usunąć za około 20 tys. zł. Na dwukondygnacyjny budynek z ul. Legionów 76 potrzebne będzie jednak około 100 tys. zł. W sumie te zadania pochłoną około 200 tys. zł.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator