tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Wita was uniwersytet

 

Witaczki - takim określeniem ochrzszczone zostały słupki ustawiane u wylotu dróg wjazdowych do miejscowości w całej Polsce. Witaczki oznaczają granice administracyjne miejscowości, powiatów, nawet województw. Niekiedy skromne słupki rozrastają się do okazałych konstrukcji, a nieraz wręcz budowli. O modach, pomysłach i ambicjach związanych z tymi obiektami można by długo dyskutować. Witaczki nie tylko informują, że oto już jesteśmy w Tomaszowie, Rzeszowie czy w Pcimiu, ale i - jak nazwa wskazuje - witają, zapraszają, promują i reklamują.
Tomaszowskie witaczki ustawione są niemal przy wszystkich ważnych wylotówkach.
Nasze witaczki nie są być może zbyt okazałe, ale też niewiele im można zarzucić. Dobrze widoczne, czytelne. Zaskakuje jedynie to, że na miejskich witaczkach, poniżej symboli Tomaszowa i napisu z nazwą miasta znajduje się reklama filii Uniwersytetu Łódzkiego. Dwa lata temu Uniwersytet wystąpił do władz miasta o wyrażenie zgody na umieszczenie reklamy na witaczkach. Prezydent wyraził zgodę na bezpłatną reklamę na tych obiektach. W uzasadnieniu podano, że pojawienie się informacji o tym, że w naszym mieście działa wyższa uczelnia, podnosi prestiż miasta jako ośrodka akademickiego. Zachęca do studiowania w Tomaszowie.
Czy uniwersytet zasłużył w Tomaszowie na taką promocję? To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi. Jakie korzyści ma miasto z faktu, że 11 lat temu udostępniło UŁ obiekty na prowadzenie działalności dydaktycznej? Jakie korzyści czerpie UŁ z tego, że od 10 lat kształci tu corocznie setki studentów? Może warto podsumować dekadę współpracy i wynikających z niej wzajemnych korzyści i oczekiwań. Choćby po to, by pytanie czy miejskie witaczki warto udostępniać innym podmiotom, czy też nie, nie budziło wątpliwości.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (982) z dnia 15 Maja 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator