tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Wikingowie bez medali

 
Mistrzostwa kraju w kajakarstwieNasi kajakarze przed startem w półfinale na 500 m Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Norbert Pasieczyński (od lewej) i Przemysław Wereszka.


Bez większych sukcesów startowali tomaszowscy kajakarze w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wikingowie finiszowali w drugiej dziesiątce.

Zawody kajakarskie w ramach XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich „Lubuskie 2010” odbyły się daleko od stolicy gospodarza, bo aż w Poznaniu. Równolegle rozgrywane były mistrzostwa Polski juniorów. Do rywalizacji najlepszych w kraju juniorów i juniorów młodszych kwalifikacje wywalczyło zaledwie czterech reprezentantów województwa łódzkiego, z tym trzech tomaszowian z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Wiking, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury. Niestety, nasi kajakarze nie byli w stanie nawiązać walki z najlepszymi.
W mistrzostwach kraju juniorów na torze regatowym Malta reprezentował nas Kacper Wereszka, który starty na krótkich dystansach (na 500 i 1000 m) zakończył rywalizację na półfinałach. W biegach tych jego rywalami byli reprezentanci Polski, którzy tydzień wcześniej zdobywali medale mistrzostw Europy juniorów w Moskwie.
Kacper lepiej się spisał w długim biegu na dystansie 5000 m. Zajął dobre dwunaste miejsce, przegrywając brązowy medal o trzy długości łódki.
W zawodach finałowych olimpiady młodzieży zawodnicy Wikinga startowali tylko w dwójkach. W K-2 na dystansie 500 m Kacper Wereszka i Norbert Pasieczyński zajęli czternaste miejsce. Mogą mówić o pechu. W półfinale trafili na późniejszych mistrza i wicemistrza oraz czwartą osadę zawodów, a do finału kwalifikowały się tylko trzy pierwsze osady. W finale B też nie było najlepiej. W trakcie biegu nad tor przyszła ulewa, z którą nie potrafili dać sobie rady.
W wyścigu długim na 5000 m naszym zawodnikom poszło równie pechowo. Po świetnym starcie na półmetku plasowali się na szóstym miejscu. Jednak na nawrocie mieli kolizję i uszkodzili kajak. Byli zmuszenie do podpłynięcia do brzegu i usunięcia usterki. Wrócili jeszcze do rywalizacji i dzielnie walczyli, ale szaleńczy pościg wystarczył do zajęcia trzynastego miejsca.
– Mimo zajęcia, wydawałoby się, odległych miejsc, start naszych zawodników należy ocenić pozytywnie, choć, oczywiście, chciałoby się, aby był on jednak sporo lepszy – mówi trener Sebastian Nowak. – Należy pamiętać, że poziom polskiego kajakarstwa jest bardzo wysoki. W tych kategoriach wiekowych Polacy w Moskwie zdobyli aż sześć medali w czternastu konkurencjach. A nasi zawodnicy mieli w tym roku tylko jedno zgrupowanie, podczas gry czołówka miała cztery szkolenia centralne. Ponadto wszystkie dyscypliny, które odbywają się na otwartym powietrzu, podlegają wpływowi warunków atmosferycznych. My trenujemy na dość spokojnej rzece i przy anomaliach pogodowych nie bardzo dajemy sobie radę.
Trenerzy Wikinga zapraszają młodzież do uprawiania kajakarstwa, jeżeli nie sportowego, to choćby turystycznego. Początek wspaniałej przygody z kajakarstwem może być pod okiem wykwalifikowanych opiekunów na zajęciach sekcji kajakowej na przystani MDK przy ul. PCK 10. W okresie wakacji zajęcia odbywają się prawie codziennie (oprócz czwartku i niedzieli). Ich początek o godz. 10.00.
– Trochę smuci fakt, że młodzież niezbyt chętnie garnie się do sportu, a kajakarstwa w szczególności i nasza reprezentacja jest tak nieliczna – dodaje Nowak. – Nasz klub jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą spróbować swych sił. Trenerzy pomogą każdemu.

***
W Poznaniu od 19 do 22 sierpnia odbywać się będą mistrzostwa świata seniorów w kajakarstwie. Wiking organizuje wyjazd na te zawody. Zainteresowani powinni kontaktować się z trenerem Nowakiem na przystani szkolnej lub telefonicznie pod numerem 602 341-799.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (1047) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator