tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Wigilia u myśliwych

 Tomasz Kowalczyk dzieli barszczem, który specjalnie na tę okazję
przygotowała jego żona Danuta.


Jedną z tradycji myśliwych są wigilijne spotkania. Niektórzy również w tym okresie polują, co już takie świąteczne nie jest.
We wszystkich kołach działających w naszym regionie odbyły się mniejsze lub wieksze spotkania, na których myśliwi i ich goście dzielą się opłatkiem.
Do tradycji niektórych kół należy również wigilijne karmienie zwierząt, dla których w lesie zostawia się przysmaki. To nie dokarmianie, a raczej świąteczny poczęstunek.
Koło ?Borsuk? Polskiego Związku Łowieckiego swoje spotkanie wigilijne zorganizowało 23 grudnia w zimowej scenerii obok starego młyna nad Wolbórką koło Chorzęcina.
Gospodarzem spotkania, obok prezesa koła Marcina Wawrzyńczyka i łowczego Józefa Nowakowskiego, był Józef Karp, właściciel młyna, członek ?Borsuka?. Gościem myśliwych był ksiądz Zbigniew Kowalczyk. Podano tradycyjne potrawy, m.in. karpie, niestety nie z młyńskiego stawu, bo te wyjadły wydry i czerwony barszcz. Śpiewano kolędy, a później porozmawiano o planach łowieckich na 2013 rok.
Konno na spotkanie przyjechał Maciej Jaros, którego pasją, obok pszczelarstwa i łowiectwa, jest hodowla mustangów. Koń dostał suchy chleb, myśliwi raczyli się nalewkami i w ten sposób tradycji stało się zadość.


Józef Michalik   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (1172) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator