tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Więzienie za głupi telefon

 

Kilka dni temu tomaszowscy policjanci zatrzymali nieletniego, który zgłosił fałszywy alarm bombowy. Młodzieniec odpowie przed sądem rodzinnym. Trzeba jednak pamiętać, że po zmianach w kodeksie karnym takie zachowanie jest przestęp-stwem zagrożonym wieloletnim więzieniem.
Informację telefoniczną o bombie w jednym z marketów przy ul. Warszawskiej dyżurny policji odebrał w niedzielę, 10 czerwca ok. godz. 17.00. Na szczeście funkcjonariuszom udało się namierzyć dzwoniącego. Okazał się nim 14-latek, który przyznał, że sobie zażartował. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie trzeba było ewakuować sklepu i wszczynać czasochłonnej procedury poszukiwawczej ewentualnego ładunku wybuchowego.
Zatrzymanemu ze względu na młody wiek nie grożą zbyt poważne konsekwencje. Dorośli muszą jednak pamiętać, że - po zmianach prawnych - obecnie za wywołanie takiego alarmu nie grozi już tylko grzywna i pokrycie kosztów przeprowadzenia akcji, a bardzo poważne konsekwencje zawarte w art. 224a kk. ?Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1143) z dnia 15 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator