tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Większa szkoła i nowe boisko

 


Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach korzystają już z nowej części szkoły i boiska wielofunkcyjnego. Obie inwestycje gminne zostały zakończone w terminie, przed pierwszym dzwonkiem.
Rozbudowa smardzewickiej szkoły, w której mieści się przedszkole, podstawówka i gimnazjum, rozpoczęła się w sierpniu 2010 r. To największa inwestycja w gminie, która w ciągu dwóch lat pochłonęła około 2 milionów złotych. W tym czasie powstał dwukondygnacyjny pawilon z podpiwniczeniem, przylegający do szkoły. 3453 m sześc. kubatury i 803 mkw. powierzchni. Część podpiwniczona jest wykorzystana na potrzeby przedszkolaków. Na parterze znajdują się dwie sale przedszkolne i dwie sale lekcyjne, w tym jedna zaadaptowana ze starej części budynku. Do tego sanitariaty, szatnie, pomieszczenia porządkowe i socjalne dla personelu szkoły. Jest też stołówka. Na pierwszym piętrze znajduje się sala multimedialna i biblioteka z czytelnią, sala lekcyjna, pokój nauczycielski i sanitariaty.
- W naszej szkole uczy się 298 uczniów (w tym 57 przedszkolaków). Teraz zdecydowanie łatwiej nam rozplanować zajęcia, również te pozalekcyjne. Możemy je zsynchronizować z odjazdami autobusów, które dowożą dzieci do Tresty, Twardej i Karolinowa. Sala multimedialna nie jest na razie wyposażona w komputery, jednak będziemy zabiegać o nowy sprzęt w ramach rządowego programu cyfryzacji szkół - mówi Waldemar Fijałkowski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach.
Prace remontowe były przeprowadzone również w części łączącej budynek szkoły z salą gimnastyczną. Przebudowany został tam łącznik. Jest nowy gabinet lekarski, magazyn na sprzęt sportowy, sanitariaty i pomieszczenia socjalne. - Z dodatkowej puli pieniędzy pomalowana została sala gimnastyczna i korytarze. Do końca września robotnicy jeszcze będą odnawiać elewację budynku w starej części szkoły i kłaść chodniki. Te prace to koszt około 200 tysięcy złotych - wyjaśnia Sławomir Bernacki, kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych w gminie Tomaszów.
Budowa szkolnego boiska wielofunkcyjnego trwała zaledwie kilka miesięcy. Prace ruszyły w czerwcu. Najpierw robotnicy usunęli asfaltowo-betonową nawierzchnię starego boiska. W jej miejsce została położona nawierzchnia poliuretanowa. Na płycie o wymiarach 44x30,92 m są boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, obok kort do tenisa ziemnego o wymiarach 18,29x36,57 m, również o nawierzchni poliuretanowej. Wszechstronny rozwój sportowy młodzieży ma zapewnić trzytorowa, 200-metrowa bieżna ze skocznią w dal o wymiarach 6x4 m. Powierzchnia obiektów lekkoatletycznych to 926,48 mkw. Wszystkie boiska są ogrodzone 4-metrową siatką, do tego piłkochwyty za bramkami i ciąg komunikacyjny z kostki brukowej.
Nowy obiekt sportowy w Smardzewicach kosztował 909 tys. złotych. Gmina uzyskała na tę inwestycję dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 369 tys. zł.
- Obiekt będzie służył również miejscowej społeczności. Wielofunkcyjne boisko pozwoli naszym nauczycielom na urozmaicanie zajęć z wychowania fizycznego. Budowa boiska i rozbudowa szkoły to największe inwestycje oświatowe w gminie od wielu lat i jedne z największych w blisko stuletniej historii naszej szkoły - mówi dyrektor W. Fijałkowski.
Boisko wielofunkcyjne przy szkole będzie służyć również lokalnej społeczności.Po dwóch latach została zakończona rozbudowa szkoły w Smardzewicach.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1155) z dnia 7 Września 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator