tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

SPECJALISTA NEUROLOG MARIA PIASTA*, ul. Rolna ...
czytaj dalej »

Auto Skup Najlepsze CENY ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Wieczór z miłością w tle

 

Niewielki dworzec kolejowy. Poczekalnia, a w niej podróżni oczekujący na przyjazd spóźniającego się pociągu. Są w różnym wieku i z różnych środowisk. W niewielkim dworcowym barze zamówić można jedynie bigos, zimne nóżki i coś mocniejszego. Zmęczeni i znudzeni oczekiwaniem na pociąg ludzie zaczynają zwierzać się ze swego życia oraz nawiązywać nowe znajomości. To zarys scenariusza widowiska słowno-muzycznego, które w niedzielę, 2 września można było obejrzeć w sali widowiskowej Włókniarza. Przygotowali je wspólnie uczestnicy międzypokoleniowych warsztatów teatralnych, które pod koniec sierpnia odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w ramach projektu Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. ?Z miłości do sztuki?.
- Wszyscy wiemy, jak w dzisiejszych czasach wygląda dialog między starszym pokoleniem a młodzieżą. Niestety często te relacje nie są najlepsze - mówi Krystyna Wilk, prezeska TUTW. - Poprzez ten projekt chcieliśmy pokazać, że porozumienie międzypokoleniowe jest jednak możliwe, chociażby na płaszczyźnie artystycznej.
W warsztatach wzięło udział ponad dwadzieścia osób, które przez dwa tygodnie pod okiem profesjonalnych instruktorek - Karoliny Suchodolskiej, aktorki, instruktorki teatralnej, absolwentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz Magdaleny Cysewskiej, wokalistki i instrumentalistki, absolwentki Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, doskonalili swoje umiejętności aktorskie i wokalne, pracując nad interpretacją tekstów, ćwicząc dykcję i emisję głosu, a przy tym doskonale się bawiąc.
- Na początku trochę się obawialiśmy, że ze starszymi osobami będzie na zajęciach nudno i że się nie dogadamy - mówi Małgosia Stach, przedstawicielka młodszego pokolenia warsztatowiczów. - Okazało się, że niepotrzebnie. Panie były bardzo miłe, wyrozumiałe i pełne energii, a na dodatek zaraziły nas swoją cierpliwością, wytrwałością i teatralnym bakcylem. Pracowało nam się tak dobrze, że zamierzamy w MOK utworzyć koło teatralne pod kierunkiem pani Ani Nowak, na które będą uczęszczać i seniorzy, i młodzież.
Spektakl przygotowany w ramach ?Wakacyjnego romansu z teatrem? oparty był o teksty i piosenki opowiadające o różnych aspektach miłości. Kontynuacją tego tematu był koncert Doroty Lanton pt. ?L?amour a Paris, czyli miłość w Paryżu?, którego tomaszowianie wysłuchali na zakończenie niedzielnego wieczoru we Włókniarzu. Aktorka zaśpiewała najpiękniejsze piosenki o miłości z repertuaru m.in. Edith Piaf, Juliette Greco, Carli Bruni, Jacques?a Brela, Charles?a Aznavoura, Yves?a Montanda, Joe Dassina i Paris Combo. Towarzyszyli jej Marek Stefankiewicz (instrumentalista klawiszowy) i Bogusław Nowicki (wokalista, autor tekstów i kompozytor).Przygotowany przez seniorów i młodzież spektakl został niezwykle ciepło przyjęty przez publiczność.Dorota Lanton zaśpiewała najpiękniejsze francuskie piosenki o miłości.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1155) z dnia 7 Września 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator