tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Wiózł policjanta na drzwiach

 
Kompletnie pijany 21-latek chciał przejechać policjanta. Ciągnął go na drzwiach swojego pojazdu kilkanaście metrów. W tym czasie zdążył doprowadzić do kolizji z innym samochodem. Później zaczął uciekać. Rozbił się na słupie. Policjant trafił do szpitala.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 9 maja, w niedzielę o godz. 10.50 w okolicach skrzyżowania alei Piłsudskiego z ul. Grunwaldzką (po przeciwnej stronie targu miejskiego). Patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego zabezpieczał imprezę masową, bieg trzeźwości. Ich zadaniem było obstawianie skrzyżowania. W pewnym momencie, jednokierunkową w tym miejscu Grunwaldzką do alei podjechał renault laguna. Jeden z policjantów podszedł do auta. Otworzył drzwi kierowcy. Poinformował młodego mężczyznę, siedzącego za kierownicą, że nie przejedzie i musi cofnąć. Jednak szybko zauważył, że kierowca i jadący z nim kolega są pijani. Nakazał kierowcy wyłączyć silnik i wysiąść z pojazdu. Widział jednak, że młodzieńcowi się nie śpieszy. Funkcjonariusz przechylił się przez kierowcę, by wyciągnąć kluczyki ze stacyjki. W tym momencie pijany 21-latek wrzucił wsteczny bieg i wcisnął pedał gazu. Samochód błyskawicznie zaczął cofać. Policjant wypadł z kabiny i zawiesił się między drzwiami a przednim słupkiem. Nie mógł oderwać się od drzwi. Nagle renault skręcił w lewo. Prawą, tylną stroną uderzył w zaparkowanego opla corsę, a później w bramę jednej z posesji. Podczas gwałtownego zatrzymania poturbowanego funkcjonariusza rzuciło na bramę, a później na ziemię. Pijany kierowca nie zatrzymał się. Wcisnął pedał gazu i z piskiem opon, już przodem, skręcił w prawo w Grunwaldzką pod prąd. Kilkanaście metrów dalej skręcił po raz kolejny w prawo, wprost w słup energetyczny. Mężczyźni wyskoczyli z rozbitego renaulta i zaczęli uciekać. Zostali błyskawicznie zatrzymani m.in. przez partnera potrąconego policjanta. Mężczyźni byli kompletnie pijani. - 21-letni kierowca wydmuchał 2,3 promila alkoholu, a jego o dwa lata starszy kolega aż 3,5 promila - mówi asp. sztab. Marek Orzelski, oficer prasowy tomaszowskiej komendy i bezpośredni przełożony potrąconego policjanta. - Mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań.
Potrącony policjant został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że mimo groźnie wyglądającego wypadku, nic poważnego mu się nie stało. Doznał stłuczenia mięśni na poziomie piersiowym kręgosłupa oraz ogólnych potłuczeń. Lekarze postanowili jednak zostawić go na oddziale na obserwacji.
Tymczasem zatrzymani mężczyźni trzeźwieli w policyjnym areszcie. Stan trzeźwości 21-letniego sprawcy zdarzenia poprawił się dopiero 11 maja, we wtorek. Został doprowadzony do prokuratury. Przyznał się do całego zdarzenia i złożył wyjaśnienia. Prokuratura postawiła mu zarzut jazdy po pijanemu, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności i z art. 222 kk § 1 „Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat.” Prokuratura zastosowała wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego w wysokości 4 tys. zł.
Wcześniej mężczyzna był już karany za znieważenie policjanta.
W ostatnich dniach policjanci zatrzymali też 20 pijanych kierujących. Tylko 5 maja, w środę wpadło ich pięciu - czterech rowerzystów i jeden kierowca. Dzień później, 6 maja (w czwartek) było najgorzej. W sumie wpadło sześciu pijanych kierujących.
Niektórych zatrzymywano hurtowo.
O godz. 10.35 w Wiadernie 49-latek jechał rowerem mimo 1,8 promila alkoholu w organizmie oraz orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.
Obok mężczyzny jechał rowerem 57-letni kolega. Również wydmuchał 1,8 promila alkoholu.
O godz. 17.10 w Lipiankach obok siebie jechało na rowerach aż trzech mężczyzn. 48-latek wydmuchał 0,7 promila alkoholu, 38-latek 0,6, a 31-latek dwa promile alkoholu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator