Wejście smoka Stali Niewiadów

Rozgrywki w piotrkowskiej klasie B nabierają tempa

W weekend rozegrana została druga kolejka w piotrkowskiej klasie B, do której zgłosiło się 25 klubów. Podzielono je na dwie grupy. W grupie pierwszej jest dwanaście zespołów ? po sześć z powiatów tomaszowskiego i opoczyńskiego. Wygląda na to, że faworytem grupy jest Stal Niewiadów.

***
Modrzewianka Modrzew ? Zjednoczeni Budziszewice 0:3 (0:1), gole: Kurzawa, Zielonka, Pakuła (karny).
Goście: Łukasz Ambroziński ? Adrian Niżnikowski, Sebastian Wlazło, Roman Pakuła, Zbigniew Adamczewski ? Kamil Skibiński, Janusz Zielonka, Michał Reszka, Damian Goździk (Rafał Zeler) ? Sławomir Kurzawa, Sławomir Przybyłek.
Mecz w Modrzewiu potoczył się po myśli przyjezdnych, którzy szybko objęli prowadzenie po bramce Kurzawy. Później na boisku zapanowała bezładna kopanina. Gospodarze chcieli doprowadzić do wyrównania, ale atakowali bez pomysłu, a kontry gości przerywali najczęściej faulami. W drugiej połowie, gdy piłkarze z Modrzewia nieco opadli z sił, budziszewiczanie zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę, czego efektem były dwie kolejne bramki i pewne zwycięstwo. Zjednoczeni dość niespodziewanie zostali liderem tabeli.

***
LKS Będków ? Stal Niewiadów 0:11 (0:5), gole: Urbańczyk 3, Wojciechowski 2, Ł. Mucha 2, R. Mucha 2, Rychter, Mrugalski.
Gospodarze: Krzysztof Szambelan ? Damian Kapka (Jarosław Wira), Piotr Koper, Hubert Spała, Michał Piwowarski (Mateusz Najder) ? Jakub Rechciński, Mateusz Bazler, Krzysztof Borucki (Jakub Babis), Mateusz Krajewski ? Hubert Kołodziejczyk, Piotr Kołodziejczyk.
Goście: Mateusz Pietrzak ? Daniel Woźniak, Mariusz Jajek, Adrian Gaugier, Patryk Wachowiec ? Łukasz Mucha, Kamil Rychter, Maciej Wolak, Dawid Wojciechowski ? Rafał Mucha, Bartosz Urbańczyk. Grali ponadto: Mateusz Mrugalski, Arkadiusz Szczegielniak, Bartłomiej Pokora, Igor Dróżdż.
Niewiadowianie początek meczu mieli niesamowity. Tuż po gwizdku sędziego wymienili dwa podania i po 9 sekundach R. Mucha strzelił pierwszego gola. Później poszło jak z płatka. Pięć bramek do przerwy skutecznie podcięło skrzydła gospodarzom.
Zimą 2010 roku, w środku sezonu, Stal Niewiadów została wycofana z rozgrywek III ligi łódzko-mazowieckiej. Minęły niespełna dwa lata i niewiadowski klub wrócił na piłkarską mapę okręgu piotrkowskiego. Niewiadowianie zaczęli od samego dołu, czyli klasy B. Nowa Stal nie ma nic wspólnego z tamtym klubem. Została powołany do życia w ubiegłym roku jako Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy. Łączy te stowarzyszenia postać Dawida Wojciechowskiego, który grał w trzeciej lidze i gra obecnie.

***
Błysk Aleksandrów ? LKS Żelechlinek 0:0.
Gospodarze: Robert Makowski ? Adam Pawlik, Paweł Grad, Ireneusz Dejda, Michał Kaczmarek ? Damian Kędzierski, Damian Perka, Marek Oberbek, Dawid Piechota ? Mateusz Strojny (Mateusz Kujda), Andrzej Lewkowski (Jarosław Kruś).
Mecz był wyrównany. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, a po przerwie więcej zgry mieli goście. Żelechlinianie nawet strzelili gola, ale sędzia go nie uznał, uważając, że była pozycja spalona. Remis w sumie nie krzywdzi żadnej ze stron.

***
LUKS Mroczków-Dzielna ? IKS Inowłódz 1:1 (0:1), gol Czyża.
Gospodarze: Tomasz Matusiak ? Dariusz Jarosiński, Patryk Tylak, Dariusz Jaciubek, Łukasz Kupis (Maciej Kostanek) ? Roland Osiński (Maciej Świnoga), Zbigniew Niemiec (Hubert Wąsak), Przemysław Czyż, Michał Bernaciak ? Jakub Pawłowski, Sławomir Burchard.
Piłkarze z Inowłodza byli bliscy zwycięstwa, ale jak mówi piłkarskie porzekadło ? niewykorzystane okazje mszczą się. Nie potrafili strzelić gola nawet w sytuacji sam na sam z bramkarzem, to zostali ukarani. W końcówce spotkania sędzia odgwizdał bramkarzowi IKS-u zbyt długie trzymanie piłki i zarządził rzut wolny pośredni, który gospodarze zamienili na bramkę.

***
W ostatnim meczu drugiej kolejki Czartoria Ręczno uległa Olimpii Wola Załężna 1:3 (0:1), pauzowały LKS Mroczków i RKS Rzeczyca.