tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Wciąż w tanecznej czołówce

 Konrad Gadko i Katarzyna Lis, mistrzowie okręgu łódzkiego w tańcach latynoamerykańskich.


Tomaszowski Klub Tańca Towarzyskiego „Cantinero” to jedna z wizytówek naszego miasta. W dwudziestoletniej historii klubu jego tancerze wielokrotnie stawali na najwyższych stopniach podium, zdobywając mistrzowskie tytuły. Ten sezon również rozpoczęli bardzo udanie. We wrześniu w OTTT „Taneczna jesień” w Lędzinach Jan Kowalczyk i Barbara Ciosk startujący w klasie E w kat. 10-11 lat zajęli trzecie miejsce. W kat. 14-15 lat Damian Święciak i Anna Zientarska zajęli piąte miejsce i uzyskali awans do klasy C.
W październiku w turnieju o puchar burmistrza miasta Brzeg pierwsze miejsce w stylu latynoamerykańskim wytańczyli startujący w kategorii powyżej 15 lat Michał Rozpędowski i Kaja Kowalska (kl. C). Ta sama para w standardzie zajęła czwarte miejsce, ustępując o jedno „oczko” swoim klubowym kolegom Adamowi Rurarzowi i Patrycji Paluch.
Najbardziej pracowity był dla tancerzy „Cantinero” miniony miesiąc. 8 listopada wystartowali w Otwartym Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar rektora AGH. W kat. powyżej 15 lat w łacinie pierwsze miejsce wytańczyli Sebastian Przydalski i Marta Zimna (kl. E), a szóste w kat. 12-13 lat Alan Franas i Wiktoria Janson (kl. C). Z trzecim miejscem w standardzie w kat. powyżej 15 lat wrócili Adam Rurarz i Patrycja Paluch, uzyskując awans do klasy B. 11 listopada Dawid Fiszer i Katarzyna Rawska zatańczyli w Akademickich Mistrzostwach Polski we Wrocławiu. Udział w turnieju zakończyli w 1/2 finału. Sukcesem zakończył się też start Jakuba Rybickiego i Aliny Nowak (para ta tańczy ze sobą od niedawna) w międzynarodowym konkursie w tańcach latynoamerykańskich w Luksemburgu. Na 52 startujące pary z całego świata tomaszowianie uplasowali się na ósmym miejscu.
Nasi tancerze dobrze zaprezentowali się również podczas Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Tańcach Towarzyskich, które odbyły się 22 listopada w Łodzi. Pierwsze miejsce i tytuł mistrzów okręgu łódzkiego w łacinie wywalczyli Konrad Gadko i Katarzyna Lis (kat. 14-15 lat). W tej samej kategorii Mateusz Grabowski i Klaudia Wagenknecht zajęli czwarte miejsce. Wicemistrzami okręgu zostali Bartłomiej Świderek i Katarzyna Sobkiewicz (kat. 10-11 lat, LA, trzecie miejsce w standardzie) oraz Radosław Ciesielski i Angelika Jaszewska (kat. 10-11 lat, ST, trzecie miejsce w łacinie).
Sukcesy i umiejętności tancerzy „Cantinero” zauważane i doceniane są już nie tylko przez sędziujących na tanecznych turniejach. Ostatnio dwie pary z tomaszowskiego klubu tańca (Jakub Rybicki, Alina Nowak oraz Dawid Fiszer, Katarzyna Rawska) oglądać możemy w popularnym telewizyjnym teleturnieju pt. „Jaka to melodia”.
Na sukcesy trzeba ciężko pracować, pracowicie zapowiada się więc dla członków „Cantinero” również pierwszy tydzień zimowych ferii. Tancerze spędzą go w Spale na warsztatach, które poprowadzą znakomici wykładowcy, choreografowie i mistrzowie świata w tańcu towarzyskim, m.in. Robert Wota (wyszkolił wielu mistrzów świata w standardzie), Iwona Golczak i Matej Krajc¶er (uczestnicy Blackpool Dance Festival, mistrzowie świata w tańcach latynoamerykańskich) czy Maria Zajdler, wykładowca w Wyższej Szkole Baletowej w Warszawie. W styczniu (9-11) na zaproszenie klubu przyjedzie z Londynu do Tomaszowa, by popracować z naszymi tancerzami, wicemistrzyni świata zawodowców w łacinie Carol MacRaild.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (1014) z dnia 24 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator