tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Wciąż popełniamy te same błędy

 
W ostatnich dniach doszło do pięciu groźnych zdarzeń drogowych. W sumie do szpitala trafiło siedem osób. Jeden ze sprawców uciekł.

We wtorek, 3 sierpnia o godz. 16.20 w Budziszewicach na ul. Leśnej doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Na łuku drogi wpadły na siebie deawoo matiz i polonez truck. 52-letnia kobieta, kierowca matiza doznała rany tłuczonej głowy, pasażer poloneza ogólnych potłuczeń. Ślady po zdarzeniu zabezpieczył technik kryminalistyki. Policjanci z komisariatu w Rokicinach ustalają, kto ściął zakręt i zjechał na przeciwny pas wąskiej drogi.
W piątek (6 sierpnia) doszło do potrącenia pieszej. O godz. 17.50 na ul. Warszawskiej autobus MZK wjechał pod przystanek w zatoczkę. W tym momencie wyprzedził go polonez 52-letniego mężczyzny jadącego w stronę pl. Kościuszki. Gdy polonez był na wysokości autobusu, zza przodu emzetki wyszła na ulicę 17-latka. Doszło do uderzenia. Dziewczyna trafiła do szpitala z ogólnymi potłuczeniami.
Dzień później w sobotę (7 sierpnia) doszło do najgroźniejszych zdarzeń. Jedno z nich zakwalifikowane zostało jako wypadek, gdyż poszkodowana osoba odniosła uszkodzenia ciała, których leczenie będzie trwało dłużej niż 7 dni.
O godz. 7.40 drogą K-8 w stronę Piotrkowa jechał fiatem seicento 74-letni mężczyzna. Obok niego podróżowała o cztery lata młodsza żona. Lał deszcz. Gdy dojechali do Zawady zatrzymali się na czerwonym świetle. Nagle w ich tył wjechało ciężarowe volvo. Jego 38-letni kierowca nie zdążył wyhamować na śliskiej nawierzchni. Uderzenie było mocne. Tył fiata został kompletnie zniszczony. Osobówkę odrzuciło na drugą stronę skrzyżowania do rowu, gdzie potłukła również przód. Do szpitala trafiła pasażerka fiata. Doznała urazu klatki piersiowej i głowy.
Przypomnijmy, że 2 sierpnia (poniedziałek) doszło dokładnie w tym samym miejscu, do identycznego zdarzenia. Wtedy ciężarówka wjechała na tył motocykla kawasaki, którym podróżowali obywatele Łotwy. Do tomaszowskiego szpitala trafiła kobieta siedząca z tyłu motoru. Jej stan był ciężki. Doznała pęknięcia wątroby i śledziony. Poszkodowana nadal leży w szpitalu. Przez cały czas czuwa przy niej mąż.
Również 7 sierpnia o godz. 22.30 na drodze W-726 w okolicach Inowłodza zderzyły się trzy samochody osobowe. Sprawca uciekł do lasu. Jak zeznali świadkowie mitsubishi jechało w stronę Rzeczycy. Jego kierowca wykonywał bardzo ryzykowne manewry. W pewnym momencie nie zważając, że z przeciwka nadjeżdża inny pojazd zaczął wyprzedzać audi, w którym podróżowało sześć osób. Mitsubishi otarło się o ich auto. Chwilę później kierowca japońskiego samochodu nie zdążył zjechać na prawy pas i doprowadził do zderzenia czołowego z oplem astrą. Samochód sprawcy zatrzymał się w rowie. Mężczyzna, który nim kierował wyszedł z rozbitego pojazdu i uciekł do lasu. Do szpitala z ogólnymi potłuczeniami trafiły dwie osoby z astry, 29-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna.
Strażacy przeszukali las, ale nie znaleźli sprawcy, niewiele pomógł również policjant z psem.
Trwa ustalanie jego personaliów. Nie będzie to trudne, gdyż w aucie znaleziono dokumenty, które pozwolą ustalić dane sprawcy.
We wtorek, 10 sierpnia o godz. 3.00, 47-letni kierowca ciężarowego renaulta jadąc trasą k-8 w Zubkach Dużych zasnął za kierownicą. Samochód uderzył w barierki rozdzielające pasy ruchu i przewrócił się na bok. Mężczyzna nie pamiętał jak doszło do zdarzenia. Do szpitala trafił z raną szarpaną przedramienia oraz ramienia prawej ręki.

***
Od piątku do niedzieli (6-8 sierpnia) przeprowadzona została ogólnopolska akcja „Weekend bez ofiar”. W te dni wzmożone patrole wystawił przede wszystkim Wydział Ruchu Drogowego. W sumie nad bezpieczeństwem czuwało 28 funkcjonariuszy. Zatrzymali dwóch pijanych kierujących. Przez trzy dni doszło tylko do jednego wypadku, w którym poszkodowana została jedna osoba. Można więc akcję, przynajmniej na naszym terenie, zaliczyć do udanych.


--
Policjanci wyjaśniają, kto był sprawcą zdarzenia w Budziszewicach.
Kierowca mitsubishi doprowadził do zderzenia trzech pojazdów i uciekł do lasu.
Do jedynego wypadku doszło w Zawadzie na K-8.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (1047) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator