tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Warsztaty ekologiczne

 
RzeczycaNajmłodsi uczestnicy warsztatów w Rzeczycy.


Gmina Rzeczyca nawiązała współpracę z Łódzkim Domem Kultury, realizując program ?Eco Art - Recycling w działaniach artystycznych?, przeznaczony dla dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego. Warsztaty prowadzą instruktorzy i artyści różnych specjalności.
15 uczniów z terenu gminy Rzeczyca do końca czerwca br. weźmie udział w 6 warsztatach wyjazdowych. Pojadą na zajęcia z ?architektury drewnianej? w Łódzkim Domu Kultury, do Muzeum Włókiennictwa oraz Huty Szkła Kapilar w Antoniewie.
Niedawno uczniowie podstawówek z Sadykierza i Rzeczycy w Antoniewie wzięli udział w zajęciach pokazujących proces formowania oraz tajniki obróbki kruchego surowca. Mieli co oglądać, bowiem zakład produkuje m.in. szkło laboratoryjne, termometry i ozdoby świąteczne.
Dzieci spróbowały swoich sił podczas produkcji termometrów i formowania bombek. Kilkoro mogło nawet wydmuchać z roztopionej masy szklanej rozmaite ozdoby.
Hutnicy z Kapilary, wiedząc, że w herbie Rzeczycy znajduje się łabędź, wykonali dla uczniow kilka szklanych ptaków, które dzieci same pomalowały.
Podczas kolejnych zajęć będą poznawać możliwości odzyskiwania surowców i tworzenia z nich niewielkich dzieł plastycznych. Dowiedzą się, jak się produkuje papier z makulatury. Poznają zasady filcowania wełny, tkania materiałów, wykonywania ozdób płóciennych i prac plastycznych z resztek tkanin.
Prace wykonane w ramach projektu mają zostać pokazane podczas specjalnej wystawy w galerii Łódzkiego Domu Kultury, a później we wszystkich ośrodkach kultury biorących udział w programie. Organizatorzy planują wydanie katalogu z opisem i fotografiami prac.
W programie, oprócz Rzeczycy, biorą udział również placówki kultury z: Konstantynowa Łódzkiego, Burzenina, Pajęczna, Zduńskiej Woli, Lutytowa, Sławna, Widawy, Drużbic i Sulejowa. Zadania finansują Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi z Łódzkim Domem Kultury.


Jan Pampuch   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (1187) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator