tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

Auto Skup Najlepsze CENY ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 W nowym roku więcej pieniędzy

 

Stopa bezrobocia w powiecie tomaszowskim rośnie z każdym miesiącem. Na koniec 2012 r. wyniosła ponad 17%. Niewiele zmieniły sytuację dodatkowe 2,2 mln złotych, które w drugiej połowie roku dostał Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie. Środki z rezerwy ministra pracy i polityki społecznej zostały przeznaczone na promocję zatrudnienia, łagodzenie skutków bezrobocia i aktywizację zawodową. Łącznie w ubiegłym roku tomaszowski pośredniak pozyskał na wsparcie bezrobotnych 11.819.008 zł. - Nie dysponowaliśmy taką sumą od początku roku. Dotacje przyszły później i mieliśmy mało czasu, żeby je rozdysponować. W nowym roku sytuacja ma być bardziej komfortowa. Mamy obiecane więcej pieniędzy - mówi Elżbieta Kudlik, dyrektorka PUP w Tomaszowie.
Konkretne decyzje jeszcze nie zapadły, ale 2013 r. tomaszowski pośredniak ma rozpocząć z około 12 mln złotych (z Europejskiego Funduszu Pracy i z tzw. algorytmu, czyli pieniędzy przyznawanych według ilości bezrobotnych w danym powiecie).
Dodatkowym zastrzykiem pieniędzy dla pośredniaków mają być w 2013 r. pieniądze z rezerwy ministerialnej. W ubiegłym roku minister pracy i polityki społecznej przeznaczył na wsparcie bezrobotnych 500 mln złotych. W rezerwie Funduszu Pracy jest jeszcze kilka miliardów złotych. Otwarcie worka z pieniędzmi dla urzędów pracy zależy od decyzji ministra finansów. - Sytuacja na rynku pracy, nie tylko w naszym mieście, ale w całym kraju, jest coraz gorsza. Potrzebujemy więcej pieniędzy na wsparcie bezrobotnych. Miejmy nadzieję, że decyzje zapadną na początku roku i będziemy mogli spokojnie rozdzielać środki - mówi E. Kudlik.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (1172) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator