tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam Szczeniaki Amstaff ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 W najbliższy weekend po raz szesnasty odbędzie się festiwal "A może byśmy tak... do Tomaszowa"

 

Dwa dni miasta
Na scenie zlokalizowanej na nadpilickich błoniach przy ul. Strzeleckiej występować będą wykonawcy z naszego miasta i zaproszeni goście. Zaplanowano także imprezy towarzyszące. Wśród nich: XIV Ogólnopolski Rajd Integracyjny ?U modrych wód? i turnieje: koszykówki Mat Cup Vol (11.06.), piłki nożnej ?Tomaszów Cup 2011? (11-12.06.), szachowy ?O Błękitną Wstęgę Pilicy?, siatkowej piłki plażowej i brydżowy (12.06.). Pojawią się ruchomy punkt krwiodawstwa (11.06., godz. 11.00-14.00) i mammobus (11-12.06.). Jak zwykle na terenie festiwalu działać będzie wesołe miasteczko, pojawią się firmowe stoiska promocyjne.
Szczegółowy harmonogram Dni Tomaszowa znaleźć można poniżej. Tu - najważniejsze kwestie organizacyjne.

Zmiana organizacji ruchu
Ze względu na Dni Tomaszowa należy spodziewać się ograniczeń w ruchu w rejonie terenu festiwalu. Od piątkowego (10.06.) do poniedziałkowego (13.06. do ok. godz. 14.00) popołudnia całkowicie zamknięty zostanie odcinek ul. Strzeleckiej od Biedronki do ul. Nowy Port. Ta ulica od sobotniego (11.06.) rana także będzie bez przejazdu. Ze wszystkich stron na teren festiwalu obowiązywał będzie zakaz wjazdu, gdyż przylegające do niego ulice traktowane będą jako drogi ewakuacyjne.
Wprowadzony zostanie obustronny zakaz zatrzymywania się na ul. św. Antoniego od wysokości ul. Mazowieckiej aż do Niebieskich Źródeł, a także na ul. Wodnej i ul. ks. Ściegiennego. Obowiązywać będą zwyczajowe parkingi w pobliżu terenu festiwalu. Nie ma możliwości, by zmieścili się tam wszyscy chętni, dlatego warto rozważyć zostawienie samochodów w domu i dotarcie na imprezę pieszo lub komunikacją miejską.
Na pewno nie warto łamać zakazów. Policjanci będą bardzo skrupulatnie pilnować - dla dobra wszystkich uczestników imprezy - by na drogach ewakuacyjnych nie tworzyły się korki.

Bezpieczeństwo
Dni Tomaszowa to wydarzenie ściągające nad Pilicę tysiące ludzi. By impreza była udana, musi być bezpieczna. Teren festiwalu patrolować będą strażnicy miejscy i policjanci, a całością systemu bezpieczeństwa, jak to jest już od lat, kierować będzie komendant Straży Miejskiej Piotr Remisz. Za naszym pośrednictwem zwraca się do gości festiwalu, szczególnie młodych ludzi, z apelem o umiar, rozsądek i wstrzemięźliwość. ?Spożywanie? należy ograniczać i kontrolować, by nie prowokować losu i nie utrudniać życia innym, w tym okolicznym mieszkańcom. Tradycyjnie też prosi rodziców o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci, zwłaszcza najmłodsze. Jeśli zabieracie je na festiwal, nie traćcie ich z oczu, nie pozwólcie się zgubić, nie zapominajcie o nich w ferworze zabawy. Ani też - co zdarza się rok w rok - nie puszczajcie swoich pociech samych na imprezę, nie pozwalajcie maluchom spacerować samemu, zwłaszcza wieczorem, po terenie imprezy.
- Z roku na rok jest coraz lepiej, mimo wszystko jednak zdarzają się sytuacje, których można było uniknąć. Bardzo proszę o wyrozumiałość i dużo zdrowego rozsądku. Wszyscy zadbajmy o to, aby przykre zdarzenia, których całkowicie uniknąć się nie da, były marginalne i minimalne - mówi komendant SM.
Warto pamiętać, że w każdej chwili zagubienie (albo znalezienie) dziecka można zgłosić przy wejściu na tor lodowy OSiR, gdzie non stop dyżurować będą przedstawiciele służb. W okolicach sceny stacjonować będzie karetka pogotowia ratunkowego i straż pożarna. U zbiegu ulic Strzeleckiej i ks. Ściegiennego stanie punkt pierwszej pomocy. Członkowie Grupy SIM PCK prowadzić będą też piesze patrole.


wk   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (1090) z dnia 9 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator