tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

Auto Skup Najlepsze CENY ...
czytaj dalej »

TRANSPORT - 1,5 t i 6,5 t, winda, przeprowadzki, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 W "Tkaczu" dom dziennego pobytu

 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że budynek w al. Piłsudskiego 34, dawna siedziba OK "Tkacz" ma od nowego roku nowego właściciela. Miasto przekazało obiekt w użyczenie Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. Na razie na rok.
W byłym "Tkaczu" nie będą pracować urzędnicy MOPS. Ma tam powstać dom dziennego pobytu dla osób samotnych, starszych. Siedzibę ma tu też mieć tomaszowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Spółdzielnia Socjalna ?Impuls?, która być może poprowadzi dom dziennego pobytu.
Na razie w sprawie tej placówki nie ma jednak żadnych konkretów. Wiceprezydent Waldemar Wendrowski deklaruje jedynie, że dom ma rozpocząć działalność w II połowie tego roku. - To pierwsza tego typu placówka w mieście. Musimy zdobyć wiedzę, jak ją zorganizować. Przykładów poszukamy w innych samorządach. Na razie są dwie koncepcje. Albo dom dziennego pobytu poprowadzą pracownicy MOPS, albo ogłosimy przetarg na poprowadzenie placówki przy założeniu, że stanie do niego ?Impuls?. Miasto w przypadku tego typu usług ma możliwość powierzyć takie zadanie na preferencyjnych zasadach - mówi wiceprezydent Wendrowski.
W budżecie miasta na razie zapisano na stworzenie domu dziennego pobytu kwotę 150 tys. zł. Na oko widać, że to dużo za mało, ale wiceprezydent Wendrowski uważa, że jest szansa na pozyskanie środków z budżetu centralnego, którymi dysponuje wojewoda.
Pozostaje jeszcze kwestia remontu, który trzeba dokonać w budynku, by mógł on służyć nowym lokatorom. Nikt jeszcze nie oszacował, jakie pieniądze będą na ten cel potrzebne. Chyba niemałe, zważywszy na stan obiektu, który ponad rok stoi opustoszały oraz na charakter nowej placówki i lokatorów, którzy mają tu czuć się dobrze i znaleźć, choćby z nazwy, dom. Dodatkowo obiekt jest pod opieką konserwatora, a to na pewno nie ułatwi prowadzenia remontu.
Cel jest szczytny. Dom dziennego pobytu w mieście bardzo potrzebny, ale dotychczasowe doświadczenia organizowania czegokolwiek w Tomaszowie nie wróżą, nie tyle sukcesu, ale tego, by plan w zamierzonym czasie mógł się ziścić. Poczynając od organizowania basenu na Niebrowie, poprzez Centrum Dialogu Społecznego, na trasie turystycznej w grotach, o których piszemy w innym miejscu w bieżącym numerze TIT, kończąc. Do tego trzeba jeszcze wziąć pod uwagę realia miejskiego budżetu, w którym w tym roku pieniędzy brakuje na wszystko.
Obyśmy się tym razem mylili i oby plan się powiódł.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (1121) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator