tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 WOŚP po raz 21.

 

W niedzielę, 13 stycznia już po raz dwudziesty pierwszy odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków oraz na wyposażenie w sprzęt oddziałów geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.
Tradycyjnie orkiestra zagra również w Tomaszowie i w powiecie.
W ramach miejskiego sztabu, organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, na terenie miasta i powiatu, będzie kwestować 250 wolontariuszy. Każdy z nich będzie miał przy sobie identyfikator z hologramem i pieczątką WOŚP, puszkę oraz serduszka-naklejki.
Zawartość puszek będzie przeliczana podczas finałowego koncertu w hali ZSP nr 3 (samochodówka). Odbędzie się tam prawdopodobnie koncert zespołu Zdrowa Woda (formacja blues-rockowa). Organizatorzy są w trakcie załatwiania koncertu i ustalania szczegółów harmonogramu imprezy (program podamy w następnym numerze TIT).
Pieniądze na rzecz orkiestry będą zbierane również w Skansenie Rzeki Pilicy. Członkowie Stowarzyszenia Klub Pancernych wcielą się w bohaterów serialu ?Czterej pancerni i pies? i będą organizować przejażdżki czołgiem T-34. W tym roku dodatkową atrakcją będzie Szarik i konkursy historyczne. Dochód z przejażdżek (od godz. 10.00 do 15.00), jak również z wejściówek do skansenu z 13 stycznia zostanie przeznaczony na rzecz Orkiestry.
Po raz pierwszy do akcji włączy się też trasa turystyczna Groty Nagórzyckie. Tam również wpływy z biletów trafią do orkiestrowych puszek. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Zwiedzających będą witać przewodniczki ubrane w stroje wróżek i zbój Madej.
W finałową niedzielę Automobilklub Tomaszowski zorganizuje ?Kryterium Asów?. Przy ul. PCK zagrają w orkiestrze silniki rajdówek.
Swój sztab stworzył w tym roku również Ujazd. Jego siedziba mieści się w gminnej hali sportowej. Na terenie gminy w akcji weźmie udział 60 wolontariuszy. Organizatorzy prowadzą zbiórkę przedmiotów, które zostaną zlicytowane podczas aukcji. Planują również koncert, ale na razie nie wiadomo jaki wykonawca przyjedzie do Ujazdu. Na pewno w dniu finału zostanie zorganizowany pokaz sprzętu gaśniczego i ra-towniczego, a w przeddzień odbędą się turnieje piłki nożnej i koszykówki. 13 stycznia rano zostanie zorganizowany bieg uliczny, którego trasa poprowadzi z Zespołu Szkół w Niewiadowie do ZS w Ujeździe. 4 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu rekreacyjnego, a na dystansie 7 km odbędzie się rywalizacja sportowa. Po południu zaplanowano turniej tenisa stołowego. Organizatorzy przygotowują szereg innych atrakcji, o których poinformujemy za tydzień.
Pieniądze na rzecz orkiestry będą zbierane też w innych miejscowościach naszego powiatu. Swój sztab zorganizują Budziszewice, gdzie kwestować będzie 18 wolontariuszy.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (1172) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator