tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Uwaga na nieproszonych gości!

 


W ostatnim czasie na terenie Tomaszowa policja odnotowywała kradzieże w mieszkaniach. Okazało się, że dokonywała ich 12-letnia dziewczynka. Być może nie działała sama. Funkcjonariusze prowadzą w sprawie kolejne czynności, gdyż podejrzewają, że niektórych kradzieży mogła dopuścić się i inna osoba. Policja apeluje do mieszkańców o szczególną uwagę, a przede wszystkim o zabezpieczanie mieszkań i ograniczeniu ufności co do podejrzanych nieletnich.
12-letnia dziewczynka działała zawsze w ten sam sposób i liczyła na łatwowierność ludzi. Wchodziła niepostrzeżenie do nie zamkniętego mieszkania i wynosiła z niego przede wszystkim drobne rzeczy, szczególnie portfele, pieniądze i biżuterię. Gdy została zauważona przez domowników udawała niewinną i zagubioną. Tłumaczyła, że się zgubiła, szuka znajomych, pomyliła mieszkania albo że się bawi w chowanego. Często domownicy wierzyli i puszczali ją wolno.
Na szczęście inaczej było w środę, 1 sierpnia. O godz. 14.10 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży w mieszkaniu przy ul. Granicznej. Jego właściciele poinformowali, że zginęły im dwie szkatułki z biżuterią. Gdy funkcjonariusze spisywali ich zeznania domowniczce przypomniało się, że przed kradzieżą widziała, jak z jej mieszkania wychodzi dziewczynka, która nie potrafiła logicznie wytłumaczyć co w nim robiła. Kobiecie nawet przez myśl nie przeszło, że to ona może być złodziejką. Policjanci znaleźli na klatce schodowej porzucone kosztowności, brakowało jednak kilka złotych i srebrnych pierścionków. Dzięki opisowi 12-latki udało się ją szybko zatrzymać. Miała przy sobie biżuterię. Została przesłuchana i ze względu na to, że jest nieletnią wypuszczona.
Tymczasem już 4 sierpnia w sobotę, doszło do czterech identycznych kradzieży. Złodziej również wszedł przez nie zamknięte drzwi do mieszkań. Przebywający w nich lokatorzy nie słyszeli, że mają nieproszonego gościa. Ginęły portfele z dokumentami i pieniędzmi. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zaczęli błyskawicznie kojarzyć fakty i byli pewni, że za kradzieżami stoi 12-latka. Ponownie ją zatrzymali. Nieletnia stanie przed Sądem Rodzinnym. Funkcjonariusze cały czas ustalają, czy była ona sprawcą i innych podobnych lub wręcz identycznych zdarzeń. Nie wykluczają jednak, że na terenie miasta działają w ten sposób i inne osoby. Być może także nieletni.
Dlatego apelują do mieszkańców o szczególną uwagę. Trzeba zawsze zamykać drzwi do mieszkania. Zwracać uwagę na podejrzane, kręcące się w okolicy osoby. Pod żadnym pozorem nie dajmy się zwieść tłumaczeniom, wydawać by się mogło, niewinnych dzieci. O każdym podejrzeniu i kradzieży informujmy policję. Zadbajmy także o sąsiadów, którzy mogą być mniej ostrożni. Odnosi się to nie tylko do obserwacji miejsca zamieszkania, ale np. pobytu w ogródkach działkowych. Z zeszłym tygodniu informowaliśmy o kradzieżach z altanek. Pamiętajmy, że brak reakcji i społeczna znieczulica tylko rozzuchwala złodziei, którzy czują się coraz bardziej pewni.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (1151) z dnia 10 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator