tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Szczeniaki American Bully ...
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Upragnione zwycięstwo

 
Kolarstwo

Najlepsi kolarze przełajowi w Polsce w miniony weekend gościli w Złotym Potoku. Reprezentanci LKK Start wypadli bardzo dobrze, zdobywając wiele punktów w Pucharze Polski i challenge’u Polskiego Związku Kolarskiego.
Niewiele brakowało, aby w sobotę do zmagań w ogóle nie doszło. Było 14 stopni mrozu. Zawodnicy ruszyli jednak na trasę. W wyścigu open kobiet doszło do konfrontacji dwóch najlepszych w Polsce zawodniczek – naszej Doroty Warczyk i Marzeny Wasiuk z Primu Ełk. Tomaszowianka prowadziła przez większość dystansu, ale rywalka wyprzedziła ją na ostatnich metrach. Karolina Wojtaszczyk była dziesiąta. W rywalizacji juniorek młodszych Ola Dębowska zajęła siódme miejsce.
W zmaganiach juniorów Damian Szulc był siódmy (złapał gumę), a Mateusz Szymański dziewiąty.
W niedzielę w Hucie Starej kolarze walczyli o puchary wójta gminy Poczesna. Tym razem podopiecznym trenera Zbigniewa Dziurdzia poszło znacznie lepiej. Warczyk wzięła rewanż na Wasiuk i wygrała zdecydowanie. Ósma była Wojtaszczyk, a Dębowska ponownie siódma. Szulc minął linię mety jako trzeci, a tuż za nim finiszował Szymański.
Tydzień wcześniej ekipa Startu ścigała się w Górzycy na dwudniowych zawodach. W pierwszym wyścigu kobiet open Warczyk była druga, a Wojtaszczyk siódma (trzecia wśród juniorek). W zmaganiach elity mężczyzn Dawid Janecki sklasyfikowany został na siódmej pozycji i był czwarty wśród młodzieżowców. Szulc dojechał do mety jako piąty, a Szymański jako ósmy.
W drugim dniu zawodów kolarze walczyli w kolejnej serii Pucharu Polski. Tym razem błysnął Dawid Janecki. Zajął trzecie miejsce w wyścigu elity mężczyzn i był pierwszym wśród młodzieżowców.
– Przegrał jedynie z dwoma zawodowcami Andrzejem Kaiserem z DHL Author i Robertem Banachem z Mroza – mówi trener Dziurdź.
Wśród pań Warczyk i Wojtaszczyk, zajęły identyczne lokaty jak w sobotę. Dębowska ponownie była siódma, Szulc piąty, a Szymański dziewiąty.
Przed naszymi kolarzami ostatni wyścig w tym roku. W poniedziałek będą się ścigać w Wydminach koło Giżycka. W pierwszy weekend nowego roku czekają ich kolejne zmagania w Bieganowie i Słubicach, a tydzień później będą walczyć o medale mistrzostw Polski w
Szczekocinach.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (1014) z dnia 24 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator