tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Ulica po ulicy

 

Jak już pisaliśmy, w końcówce ubiegłego roku prezydent miasta powołał zespół do opracowania harmonogramu prac drogowych w mieście do 2013 r. - W oparciu o to, co zostało już zrobione, chcemy wytyczyć kolejność prac i dostosować możliwości do środków, którymi w kolejnych latach będzie dysponował budżet na ten cel - mówił prezydent Rafał Zagozdon.
Zespół pracował pod kierunkiem wiceprezydenta Grzegorza Haraśnego. Ustalił szczegółowy harmonogram prac na 2010 r. i plan tego, co ma być robione w latach następnych. - Jeśli idzie o kolejne lata, to powstanie ranking prac drogowych. Ich kolejność i tempo uzależnione będą od ilości środków zarezerwowanych w budżetach na kolejne lata - mówi wiceprezydent Haraśny. - Trzeba przy tym pamiętać, że jeżeli w tym roku przygotowane zostaną dokumentacje techniczne na budowę czy też remonty konkretnych ulic, to właściwie nie będzie można odejść od realizacji tych konkretnych zadań. Chyba, że wystąpią jakieś nieprzewidziane wcześniej okoliczności.
Zatem co nas czeka w tym roku? Dokończenie budowy ul. Tulipanowej. Budowa ulic: Dolnej (989 tys. zł), Bluszczowej i Ogrodowej (552 tys. zł), Kruczej (487 tys. zł), Lawendowej i Jeżynowej (629 tys. zł), Cegielnianej i Ugaj (280 tys. zł). Największe „drogowe” zadanie to budowa ul. Wola Wiaderna (1,8 mln zł). Drugie co do zakresu obejmuje ulice: Bezdomną, Chodkiewicza, Kanonierów i Sobieskiego (1,4 mln zł) i rozpisane zostało na dwa lata.
Na dwa lata zaplanowano też budowę ulic na osiedlu Rolandówka (700 tys. zł) oraz budowę ul. Skłodowskiej-Curie, Narewskiego i Chrobrego (756 tys. zł). Kontynuowana będzie budowa ulicy Orzeszkowej, która ma kosztować 4,7 mln zł, ale ta inwestycja finansowana jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Łącznie zaplanowane na ten rok prace drogowe mają kosztować 12,4 mln zł.
Do tej puli dołożyć należy cztery nowo projektowane ulice, które mają powstać w centrum miasta w ramach programu rewitalizacji.
Oprócz robót, pod nadzorem Wydziału Inwestycji, powstawać będzie dokumentacja techniczna pod budowę kolejnych ulic. W 2010 r. są to: Siedmiodomki, Świeża, Konwaliowa, Jagodowa, Szarotki, Rumiankowa, Kalinowa, Sasankowa, Stokrotki, ulice na osiedlach Wierzbowa i Nowy Port, Gminna, Hubala, Husarska, Brzozowa, Łączna, Przejazd Dąbrowski, Polna, Szkolna, Żwirki i Wigury.
Szkoda, że w innych obszarach kompetenji kolejne władze naszego miasta, jak dotychczas, nie są w stanie przygotować choćby zarysu działań w konkretnym przedziale czasowym.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (1017) z dnia 22 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator