UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...

Sport

Udane Debiuty

Siłacze w Tomaszowie

W sobotę (13 marca) w klubie Antidotum w Tomaszowie zorganizowany został I Otwarty Puchar Polski – Debiuty 2010 w armwrestlingu (siłowaniu na ręce). Wśród siłaczy z całej Polski nie zabrakło mieszkańców Tomaszowa i powiatu tomaszowskiego, którzy pokazali się dobrej strony.
Tomaszowski turniej armwrestlingu był otwarty i mogli w nim startować praktycznie wszyscy chętni poza zawodowcami. Wystartowało 178 zawodników z 82 miejscowości. Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów i w efekcie impreza trwała 3 godziny dłużej niż pierwotnie planowano.
Drużynowo w klasyfikacji miast zwyciężyła Mława, której przedstawiciele zdobyli 37 punktów, na które złożyły się m.in. trzy złote medale i jeden srebrny. Na drugim miejscu uplasował się Tomaszów z 35 punktami (dwa złote medale), a trzecia była Łódź 2 (31 pkt).
Kobiet walczyły w dwóch kategoriach wagowych. Gwiazdą kat. do 55 kg była Paulina Kugiel. Tomaszowianka zwyciężyła zarówno na prawą jak i lewą rękę.
W kat. powyżej 55 kg naszych reprezentantek nie było, a wygrała dwukrotnie Joanna Damińska z Łodzi.
Mężczyźni mieli znacznie więcej kategorii i startujących było bardzo dużo. Oto najlepsi na prawą rękę i czołowe miejsca mieszkańców powiatu tomaszowskiego:
kat. do 63 kg – 1. Grzegorz Więcław z Mogilna, 2. Artur Dzianach z Wąwału, 3. Łukasz Markiewicz z Będkowa, 5. Piotr Kuta, 6. Konrad Kacprzykowski, 8. Tomasz Szanfeber (wszyscy z Tomaszowa), 9. Albert Dzikowski z Inowłodza,
do 70 kg – 1. Łukasz Boksz (Suwałki), 4. Dawid Maruszewski (Tomaszów), 7. Piotr Wiktorowski (Rzeczyca), 9. Norbert Maciejewski (Tomaszów),
do 78 kg – 1. Dawid Popławski (Widawa), 4. Marcin Robak, 6. Robert Dworak (obydwaj Tomaszów),
do 86 kg – 1. Michał Węglicki (Mława), 3. Dominik Wiaderny (Sławno), 8. Maciej Swarbuła (Ujazd), 10. Piotr Bezat (Smardzewice),
do 95 kg – 1. Maciej Spyra (Olkusz), 2. Dariusz Skowroński (Olszowiec), 7. Robert Goliński (Lubochnia),
powyżej 95 kg – 1. Marcin Furman (Gdynia), 11. Grzegorz Składowski (Tomaszów),
kategoria open – 1. Węglicki.
Rywalizacja na lewą rękę była tylko w czterech kategoriach. Oto najlepsi i nasi siłacze:
do 70 kg – 1. Boksz, 3. Wiktorowski, 9. Dzikowski,
do 86 kg 1. Węglicki, 5. Daniel Miazek (Rokiciny), 12. Marcin Strulak (Rzeczyca),
do 95 kg – 1. Andrzej Makowski (Gdańsk), 8. Jarosław Iwański (Tomaszów),
open – 1. Waldemar Chmielewski (Bydgoszcz).
Organizatorami zawodów byli Tomasz Szewczyk, właściciel firmy TDM Armwrestling Group i Adam Sobótka, właściciel tomaszowskiej siłowni Apollo.
Organizatorzy za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim sponsorom, a przede wszystkim: staroście Piotrowi Kagankiewiczowi, Towarzystwu Mój Tomaszów, firmom: Zimny, Kaza-Bud I, Dekorator, Suplement shop, Pryzmat, Fitmax, forumsportowe.us, Karczmie Spalskiej za przygotowanie cateringu oraz PepsiCo Inc.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (1025) z dnia 18 Marca 2010r.