tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 U działkowców też święto plonów

 Zwycięzcą konkursu K. i B. Roguzińscy z prezeską (z lewej) ogrodu Sabiną Matuszewską.


Równolegle z rolnikami swoje dożynki urządzają i świętują działkowcy z tomaszowskich rodzinnych ogrodów działkowych. Cieszą się ze swoich plonów i udanego sezonu, mimo ciemnych chmur zbierających się nad ich ogródkami za sprawą sądowych i parlamentarnych zawirowań z ustawą o ROD.
W sobotę, 1 września swój dzień działkowca mieli użytkownicy ROD Siedmiodomki. W swoich miniogródkach gospodarują od 1981 r., kiedy to pozwolono im zagospodarować ponad 11 ha nieużytków, a w części nawet wysypiska śmieci pomiędzy ul. Legionów, rzeką Wolbórką i ul. Siedmiodomki. Stworzyli oazę zieleni podzieloną na 243 ogródki. Ale nie tylko ogródki składają się na infrastrukturę ogrodu. Jest piękny dom działkowca, dziedziniec rekreacyjny, alejki, parkingi, instalacje elektryczna i wodociągowa z ujęciem wody i hydrofornią, jest dekoracyjny staw z rybami i wiele domków i altanek.
Siedmidomkom od 2010 r. prezesuje Sabina Matuszewska (w zarządzie ogrodu od 20 lat). To właśnie ona otworzyła doroczne spotkanie działkowej społeczności. Przedstawiła przebieg pracy zarządu, poinformowała o inwestycjach, remontach, naprawach, bo w ogrodzie zawsze jest coś do poprawienia, ulepszenia bądź upiększenia. Wszystko to opiera się albo na pracy społecznej członków, albo z własnych składkowych funduszy. Dostali też dofinansowanie w wysokości 1500 zł z Urzędu Miasta, które wykorzystali (dokładając własne 2 tys. zł) na budowę parkingu i podjazdu do domu działkowca.
Najbardziej oczekiwaną informacją była ta, która z działek zwyciężyła w corocznym konkursie na najładniejszy ogródek. Ogródki oceniała wg opracowanego regulaminu komisja złożona z Ireny Rożej, Danuty Chrzanowskiej, Jerzego Kszczota i Adama Krawczyka.
Za najładniejszą uznano działkę, na której gospodarzą Kazimiera i Bolesław Roguzińscy i to oni otrzymali główny puchar.
Drugie miejsce przypadło Annie i Włodzimierzowi Bobrzykom, a trzecie Marii Gosie. Trzy działki wyróżniono upominkami książkowymi, a dziewięć dyplomami.
Uczestników spotkania ugoszczono wędlinami z grilla i napojami. Wieczorem zaczęła się zabawa taneczna. Panie mogły się pochwalić przetworami warzywnymi z własnych działkowych zbiorów, a pomiędzy tańcami trwała wymiana przepisów na owe przetwory i owocowe nalewki.


Jan Pampuch   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1155) z dnia 7 Września 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator