tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Trzy razy brąz

 
Tenis ziemny

Na kortach Pabianickiego Klubu Tenisowego odbyła się halowa edycja Mistrzostw Województwa Łódzkiego w tenisie ziemnym. Reprezentantki Tenisowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Smecz w Tomaszowie zdobyły trzy medale.
W turnieju skrzatek wystartowało 16 zawodniczek. Z tomaszowianek lepiej wypadła Adrianna Sosnowska. Pokonała kolejno Emmę Zakordoniec (TUKS Kozica Piotrków Tryb.) 3:6, 7:5 i w supertie-breaku 10:4 oraz Wiktorię Jurek (PKT Pabianice) 6:1, 6:1 i znalazła się w strefie medalowej. O wejście do finału walczyła z turniejową dwójką Karoliną Owczarek z TUKS Champions Piotrków. Pierwszego seta gładko wygrała rywalka 6:1. W drugiej partii tomaszowianka zagrała lepiej i prowadziła nawet 5:3. Niestety, jak mówi trener Krzysztof Wieteska, od tego momentu w grze naszej zawodniki pojawiła się zbyt duża nerwowość, co zaowocowało błędami własnymi i w konsek­wen­cji przegraną 5:7.
Druga nasza tenisistka Karolina Dziubałtowska nie miała szczęścia. W pierwszej rundzie pokonała Aleksandrę Cynkier (ŁKT Łódź) 6:3, 6:2, ale w drugiej trafiła na turniejową jedynkę Ewę Żyłkę z MKT Łódź i uległa późniejszej tryumfatorce 3:6, 0:6.
W grze podwójnej tomaszowianki grały oddzielnie i zdobyły brązowe medale. Karolina w parze z Wiktorią Jurek na początek pokonały Jadwigę Wygodę (ŁKT Łódź) i Aleksandrę Nadajewską (Kozica) 6:3, 7:5, a w półfinale uległy Katarzynie Mroczkowskiej (Kozica) i Karolinie Owczarek 0:6, 1:6.
Ada wystąpiła w duecie z Emmą Zakordoniec. Na początku zwyciężyły parę Wiktoria Molińska (Kozica) i Marta Kania (AZS Łódź) 4:6, 7:6 (3), 10:7. W półfinale trafiły na główne faworytki Ewę Żyłkę i Zuzannę Marciniak (obie MKT) i po dramatycznym pojedynku uleg­ły łodziankom 6:3, 1:6, 6:10. Warto zaznaczyć, że Sosnowska jest o rok młodsza od rywalek.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (1021) z dnia 18 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator