tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »

JAN MINCER - specjalista ginekolog, położnik, ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Trzy promile i 200 km/h!

 
Kompletnie pijany mężczyzna uciekał z olbrzymią prędkością na motorze przed policjantami. Cudem nie doszło do tragedii.


Ciężko skomentować zachowanie skrajnie nieodpowiedzialnego 26-letniego mieszkańca gminy Tomaszów. Tym bardziej, że narażał on życie nie tylko swoje.
Do zdarzenia z jego udziałem doszło w niedzielę, 4 września. O godz. 19.40 przejeżdżający przez Smardzewice policjanci zauważyli jadący z bardzo dużą prędkością motocykl. Jego kierujący przekroczył znacznie ograniczenia prędkości do 50 km/h. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pirata drogowego. Motocyklista nie reagował jednak na sygnały świetlne i dźwiękowe. Rozpoczął się szaleńczy pościg. Policjanci nie byli jednak w stanie dogonić motocykla. Jadący na nim mężczyzna rozpędzał się do ogromnych prędkości. Na drodze w kierunku zapory pędził z prędkością około 200 km/h. Później zajeżdżał drogę innym pojazdom, zmuszał ich kierowców by zjeżdżali na pobocze. Przejechał przez tamę i Swolszewice Małe, w końcu znalazł się na drodze powiatowej i pędził w kierunku Młoszowa. Będąc już na terenie powiatu piotrkowskiego, na jednym z łuków, stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się. Na szczęście nie jechał wtedy zbyt szybo i nie wpadł na drzewa. Policjanci natychmiast do niego podbiegli. Stwierdzili, że jest kompletnie pijany. Wezwali pogotowie. 26-latek miał wiele szczęścia. Lekarz stwierdził, że nie wymaga hospitalizowania. Funkcjonariusze przebadali go na zawartość alkoholu. Mężczyzna wydmuchał blisko trzy promile alkoholu. Od wielu lat posiadał uprawnienia do kierowania motocyklem.
Dzień wcześniej doszło do kolizji także z udziałem pijanego kierowcy.
3 września o godz. 20.15, 22-letni mieszkaniec gm. Żelechlinek wyjechał fiatem punto z ul. Farbiarskiej na skrzyżowanie z ul. Legionów. Doprowadził do zderzenia z prawidłową jadącą renaultem 22-letnią kobietą. Nikomu nic się nie stało. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili jednak, że sprawca zdarzenia był pijany. Mężczyzna wydmuchał 1,6 promila.
W tym samym dniu o godz. 23.30 na ulicy Wierzbowej funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego motocyklistę. Przebadali go alkomatem. Urządzenie wykazało w jego organizmie 1,8 promila alkoholu.
W poniedziałek, 5 września wpadło dwóch pijanych kierujących. Jechali całą szerokością jezdni. Półtorej godziny po północy, na ulicy Warszawskiej policjanci zatrzymali zygzakującego renaulta. Pojazdem kierował 51-letni mieszkaniec Tomaszowa. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile.
W tym samym czasie, inni policjanci w Zaborowie zatrzymali ledwo jadącego rowerzystę. 38-latek wydmuchał 3,2 promila alkoholu. Okazało się ponadto, że miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1103) z dnia 9 Września 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator