tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Trzy medale Kasi

 
Bilard w wydaniu młodzieżowym.Ekipa tomaszowskiego Jokera na mistrzostwach Polski.


W Kielcach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w pool bilard. Z reprezentantów Tomaszowa najlepiej wypadła Kasia Gawłowska, zdobywając jeden srebrny i dwa brązowe medale. O brązowy krążek postarał się też Damian Dula.
Kieleckie zawody trwały cztery dni. Wystartowało w nich sześcioro bilardzistów UKS 13 Joker. Podopieczni trenera Dariusza Kobackiego wypadli dobrze, choć tym razem zabrakło tytułu mistrzowskiego.

Gawłowska, kończąc starty w kategorii juniorek, najlepiej zagrała w odmianę 9 bil. Dotarła aż do finału, w którym przegrała z Patrycją Malik z Mikołowa. Dwa brązowe medale zdobyła w odmianach 8 bil i 14/1, kończąc występy na półfinałach.
W tym sezonie natomiast do walki zdecydowanie włączyła się druga nasza zawodniczka Daria Kobacka, która była dwa razy piąta w ?8? i 14/1. Medal przegrała ze swoją klubową koleżanką.
Występ naszych juniorów młodszych nie był taki udany. Po medal sięgnął tylko Damian Dula w odmianę 9 bil. Walce o półfinał pokonał brązowego medalistę mistrzostw Europy Marka Kudlika ze Spartana Chodów, ale później musiał uznać wyższość Marcelego Fortuńskiego z Zagłębia Lubin.

Pozostali tomaszowianie, którzy są w kadrze narodowej zawiedli. Adrian Dela i Mikołaj Ząbecki nie przeszli rund eliminacyjnych, a Mateusz Ługowski był tylko raz piąty w 8 bil.
Ostatecznie w klasyfikacji medalowej Joker zajął siódme miejsce wśród 25 zespołów.
Ostatniego dnia mistrzostw były rozgrywki drużynowe. Zwyciężył Konsalnet Warszawa, pokonując w finale broniącego tytułu Nosana Kielce. Joker zajął piąte miejsce, przegrywając w ćwierćfinale z Konsalnetem 2:1.

Teraz przed naszymi zawodnikami przygotowania do startów w Grand Prix Polski Juniorów, Najbliższe zawody tego cyklu już w weekend w Łodzi. Mamy nadzieję, że nasi bilardziści wypadną lepiej niż na mistrzostwach. Rokowania są bardzo dobre. W pierwszym turnieju GP zupełnie nieźle zagrała Kobacka, zajmując trzecie miejsce w odmianę 8 bil. W kategorii chłopców dobrze spisał się Ługowski. Dotarł do ćwierćfinału, w którym przegrał z liderem ubiegłorocznego sezonu Wojtkiem Szewczykiem z Warszawy. Tym samym obronił trzecią pozycję w krajowym rankingu juniorów młodszych. Błyskawicznie przebija się do przodu najmłodszy zawodnik ekipy Ząbecki. Z 33 miejsca w sezonie 2008 awansował już na siódmą pozycję w kraju.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (982) z dnia 15 Maja 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator