tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Trójka wicemistrzem województwa

 Reprezentacja Gim. nr 3. Stoją (od lewej): dyrektorka szkoły Mirosława Tomczyk, Kacper Przedbora, Łukasz Jakóbczyk, Oskar Kijewski, Mateusz Jakóbczyk, Bartłomiej Chojnacki i trener Wiesław Żmuda, w dole: Damian Kugiel,
Dawid Sosiński, Sebastian Kawecki, Jakub Kur i Damian Dębowski.
Na zdjęciu brakuje Kacpra Pawlaka.Ogólnopolski turniej piłkarski Coca Cola Cup 2013 dla drużyn szkolnych wszedł w decydującą fazę. Zakończyły się rozgrywki wojewódzkie. Udanie startowała w nich reprezentacja tomaszowskiego Gimnazjum nr 3. Dotarła aż do finału, w którym niestety uległa najlepszej szkole w Łodzi. To łodzianie zagrają w finale centralnym.
W bieżącym roku do turnieju w województwie łódzkim zgłosiło się 128 drużyn gimnazjalnych. Eliminacje wyłoniły szesnaście szkół, które 18 maja rywalizowały w finale wojewódzkim na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. W 10-osobowych reprezentacjach musiało grać minimum dwóch uczniów klas pierwszych i trzech z klas drugich.
Piłkarze Gimnazjum nr 3 do finału dotarli bez problemu. Dwukrotnie wygrali turnieje eliminacyjne na własnym "orliku".
Najpierw w zawodach powiatowych pokonali: Gimnazjum w Będkowie 7:0, Katolickie Gimnazjum w Tomaszowie 15:0, Gimnazjum w Inowłodzu 14:0 i Zespół Szkół w Ujeździe 15:1.
W turnieju strefowym Trójka zremisowała 1:1 z Prywatnym Gimnazjum w Opocznie oraz pokonała ZS w Ujeździe 6:0 i Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie 5:1.
W ostatnim pojedynku, decydującym o awansie do finału, tomaszowianie w Koluszkach ograli dość łatwo 3:0 miejscowe Gimnazjum nr 2.
W ostatnim pojedynku, decydującym o awansie do finału, tomaszowianie w Koluszkach ograli Gimnazjum nr 2 3:0.
Finalistów podzielono na cztery grupy po cztery drużyny. W eliminacjach Trójka pokonała Gimnazjum Świnice Warckie 2:0 i Zespół Szkół w Błędowie 5:0, a na koniec sprawiła wielką niespodziankę, wygrywając 4:3 z faworyzowanym Publicznym Gimnazjum nr 36 w Łodzi (Widzew).
Po dwie czołowe drużyny z grup awansowały do fazy pucharowej. W ćwierćfinale tomaszowianie wygrali pewnie z Gimnazjum w Gorzkowicach 3:0, a w półfinale po raz drugi zmierzyli się z Prywatnym Gimnazjum w Opocznie i tym razem okazali się lepsi. Mecz był dramatyczny. Długo prowadzili opocznianie 1:0, a naszym piłkarzom udało się wyrównać tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o awansie zdecydowały rzuty karne. Lepszymi strzelcami okazali się trójkowicze, którzy wygrali 2:1.
Drugim finalistą zostało łódzkie Gimnazjum nr 36, po pokonaniu Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie (GKS) 3:1.
Finał nie był już tak wyrównany, jak spotkanie grupowe. Łodzianie rozkręcili się na dobre i dominowali od początku do końcu. Pokonali tomaszowian 5:1. W nagrodę będą reprezentować Łódzkie w finale krajowym, który rozegrany zostanie 8 i 9 czerwca w Krakowie.
? Jestem bardzo zadowolony
z postawy chłopców ? mówi trener Wiesław Żmuda. ? Jadąc na finał wojewódzki do Łodzi zdawaliśmy sobie sprawę, że do faworytów nie należymy. Jednak ambicja i umiejętności, które zaprezentowali moi podopieczni pozwala wierzyć, że praca, którą wykonaliśmy na zajęciach szkolnych, nie poszła na marne. Cieszę się, że po raz kolejny jesteśmy postrzegani w województwie jako szkoła z dobrymi tradycjami piłkarskimi.
Coca Cola Cup rozgrywany jest 15 raz. Rywalizacja odbywa się pod hasłem "Bądź aktywny, dołącz do gry". Nagrodą główną dla zwycięskich drużyn (dziewcząt i chłopców) jest obóz treningowy w jednym z najlepszych klubów ligi włoskiej Juventusie Turyn. Twarzami tej ogromnej sportowej imprezy są Robert Lewandowski i aktorka Anna Dereszowska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator