tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Tomaszowskie morsy z rekordem Guinnessa

 

Rekordowa liczba morsów weszła do wody 14 lutego na VII Międzynarodowym Zlocie w Mielnie. Jednocześnie morskiej kąpieli zażyło 1.462 śmiałków, w tym 583 kobiety. W ten sposób pobity został kolejny rekord Guinnessa. Poprzedni był ustanowiony w styczniu 2009 r. w Nowym Jorku. Wtedy do wody weszło tylko 579 morsów.
W tegorocznym zlocie w Mielnie uczestniczyły morsy z prawie 200 polskich miejscowości oraz z Czech i Niemiec. Po raz pierwszy nad morze wybrała się 20-osobowa grupa z Tomaszowa. Bezpośrednio do bicia rekordu Guinnessa przyczyniło się dwunastu członków KS Amber.
- Kąpiel w Bałtyku o tej porze roku to dla wszystkich nowe doświadczenie - mówi Andrzej Ambroziak, prezes klubu. - Zlot morsów to nie tylko wspólna kąpiel w lodowatym Bałtyku, ale także okazja do zabawy i odrobiny rywalizacji między morsami z różnych zakątków świata i do nawiązywania nowych przyjaźni. Jako nowicjusze wypadliśmy całkiem nieźle.
Sekcja morsów w klubie Amber działa dopiero drugi rok. Zaczęło się od kilku śmiałków, dziś lodowatych kąpieli zażywa ponad trzydzieści osób. Jeśli chceszdołączyć do tomaszowskich morsów, to spotykają się w każdą niedzielę o godz. 11.00 na przystani nad Pilicą. Na decyzję jest jeszcze sporo czasu, bo sezon morsów potrwa do końca marca.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (1021) z dnia 18 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator